Ryga nusprendė „papirkinėti“ bebrus

www.lznios.lt 
Latvijos sostinės valdžia šiemet išleis 12 tūkst. eurų mieste įsikūrusiems bebrams šerti ir stebėti, taip pat medžiams apsaugoti nuo šių aštriadančių.
Rygos kanalo pakrantėse gausu bebrų, tad lankytojų nuostabai ir vietos gyventojų pasipiktinimui šių gyvūnų neretai galima pamatyti net pačiame miesto centre. Problema ta, kad sugauti ir tolėliau išgabenti graužikai vis tiek randa kelią atgal.
fb8eafe6.jpg
Steve Raubenstine | Pixabay
Anksčiau Ryga kovai su bebrais kasmet skirdavo apie 5 tūkst. eurų. Tokios sumos, akivaizdu, nepakako, mat žvėreliai vis vien apgrauždavo mieste augančius medžius. Siekiant to išvengti aplink juos buvo sumontuotos metalinės tvoros.
Tačiau tai paskatino medienos apsėtus žinduolius nusitaikyti į suoliukus. Ekspertų manymu, bebrus reikia gausiau šerti, tuomet bus mažesnė tikimybė, kad šie darys žalą miestui. Pranešimų dėl bebrų užpultų žmonių Rygoje kol kas nepasitaikė.
Tačiau prieš porą metų vienas vyras Daugpilyje buvo tapęs šio žvėrelio įkaitu. Įsiūčio apimtas gyvūnas porą kartų įkando jam į koją. Tąkart ekspertai aiškino, kad pavasarį bebrai gali būti itin agresyvūs, tad sutikus jų kelyje geriau bėgti kuo toliau.
8d8ee1fc.jpg
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite