Širdį veriantis vaizdas: alkanas baltasis lokys mėgino suėsti plastikinį maišą

Arktyje plaukioja apie 9 milijonų tonų atliekų, kurios kasmet pražudo vis daugiau gyvūnų.
Milžiniško užterštumo pavyzdys – užfiksuotas alkanas ir vienišas baltasis lokys, mėginęs suvalgyti plastikinį šiukšlių maišą, kurį aptiko plaukiojant Arktyje. 
Šokiruojančiose fotografijose matomas gyvūnas, iš vandens ištraukiantis maišą ir mėginantis jį kramtyti.
afb88a25.jpg
© Fabrice Guerin / CATERS NEWS 
Manoma, kad link šio maišo lokį priviliojo iš jo sklidęs maisto kvapas.
Fotografas Fabrice Guerin šias nuotraukas įamžino lankydamasis Arkties Svalbardo salyne, Norvegijoje. 50 metų fotografas stebėjo medžiojantį baltąjį lokį, kuris galiausiai pasidavė ir ėmė žiaumoti į krantą ant uolų išmestą plastikinį maišą.
Užfiksavęs akimirką, kuri iliustruoja didžiulę vandenynuose aptinkamų plastiko atliekų problemą, Fabrice liko be žado, rašo dailymail.co.uk. 
42ea3d74.jpg
© Fabrice Guerin / CATERS NEWS 
Prancūzijos sostinėje Paryžiuje gyvenantis fotografas sakė: „Keturias valandas praleidau iš mūsų laivo stebėdamas šį poliarinį lokį. Jis visą amžinybę net nesujudėjo, tuomet staiga išalkęs nusprendė, kad pats metas eiti susirasti sau maisto. Drauge su gidu jį nusekėme, tačiau visuomet išlaikėme būtiną atstumą. Nusprendę sugrįžti atgal į laivą pamatėme, kad ant olų lokys kažką akylai stebėjo. Mes apstulbome pamatę, kad šis didingas gyvūnas savo burnoje laikė įsikandęs plastikinį maišą.“
Vyras pasakojo, jog niekada nemanė, kad šioje zonoje teks išvysti plastiko, tačiau dabar jis supranta, kad plastiko atliekoms negalioja jokios ribos.
Fotografas nerimauja, kad globali plastiko gamyba kasmet tik auga, o butelius ir plastiko maišelius galima aptikti beveik visur. Didžioji dalis atliekų nėra biologiškai skaidomos ir dauguma tokių gyvūnų, kaip vėžliai, paukščiai ir kašalotai, deja, jas praryja ir lėtai, skausmingai miršta.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite