Biologijai nerimauja dėl gedinčios banginio patelės: ši tokia liūdna, kad gali mirti iš sielvarto

Moteriškos lyties orka, žinoma kaip J35, jauniklį atsivedė liepos 24 d., tačiau, kaip manoma, visai netrukus jauniklis mirė. Motina beveik savaitę bandė „išgelbėti“ savo negyvą mažylį, pakartotinai iškeldama jauniklio kūnelį į vandens paviršių.
Tačiau biologams nerimą kelia tai, kad 20 metų amžiaus banginė sau maisto neieškojo nuo pat tos dienos, kai ji pagimdė. Dėl jos sveikatos nerimauja Friday Harbour, San Juan Island saloje, Vašingtono valstijoje, dirbantys biologai.
07e24c7e.jpg
© Michael Weiss/Center for Whale Research 
Biologai negali nustatyti tikslios mirties priežasties, tačiau daktarė Deborah Giles teigia, kad atikta analizė atkreipia dėmesį į kelis faktorius, rašo metro.co.uk. 
Dr. Giles, biologė iš Biologijos išsaugojimo centro, sakė: „Jauniklis paskutinį kartą gyvas buvo pastebėtas jam plaukiojant su mama. Šiuo metu yra praėjusios 7 dienos, kai J35 praleido su jau negyvu mažyliu. Remiantis analizėmis, daugeliui besilaukiančių banginių trūksta maisto medžiagų ir hormonų, kad jos galėtų iki termino sėkmingai išnešioti savo jauniklius. Jiems trūksta medžiojamų gyvūnų. To priežasčių gausu – pernelyg intensyvi žvejyba, gyvenamųjų plotų nykimas, tarša,“ – sakė daktarė Giles, kalbėdama apie tai, kad jauniklio praradimas yra baisiausia kas gali nutikti motinai.
Biologė teigia, kad orka keistai plaukia ir gilia įkvėpinėja. Tai leidžia jai panirti į gelmes ir nuo vandenyno dugno paimti savo jauniklio kūną. Tuomet jį ji pakelia į paviršių, tačiau tam, kad įkvėptų jai tenką jį paleisti.
Teigiama, kad nuo pat mažylio mirties J35 tinkamai nesimaitino ir ekspertai bijo, kad ji gali taip pat netrukus nugaišti.
Daktarė Giles sakė: „Tai siaubinga situacija, nes J35 skyrė tiek daug savo energijos, kad išnešiotų šį jauniklį iki termino ir jį pagimdytų, jos pačios gyvybei gresiant pavojui. Šie gyvūnai, visai kaip mes, turi kasdien tinkamai maitintis, o šiuo metu ji neieškojo sau maisto. Ji galėtų būti maitinama likusių penkių jos šeimos narių, tačiau to nepakanka. Tai viena liūdniausių situacijų, kokia galėjo susiklostyti.“
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite