Japonijos kosminis zondas pasiekė 900 metrų ilgio asteroidą, kur rinks pavyzdžius

Japonijos kosminis erdvėlaivis ką tik pasiekė asteroidą ir rengiasi surinkti jo uolingo vidaus pavyzdžius.
„Hayabusa2“ šiuo metu yra vos per 20 kilometrų nutolęs nuo kosminės uolienos, žinomos kaip „Ryugu“, ir jau spėjo užfiksuoti įspūdingas, netikėtai kampuotas jo formas.
Dabar erdvėlaivis pradės skrieti aplink asteroidą, skenuos ir kurs detalų jo žemėlapį, kol galiausiai ant jo paviršiaus paleis Vokietijos ir Prancūzijos valdomą nusileidimo aparatą „MASCOT“.
e2d40b54.jpg
© JAXA 
Misijos finale „Hayabusa2“ pats nusileis žemyn ir asteroido paviršiaus kasti pasiųs specialų „smogtuvą“, taip bandydamas surinkti medžiagų, kurios slypi šio kosminio kūno viduje, o galiausiai tai mėgins pargabenti atgal į Žemę, informuoja euronews.com. 
Pirmoji užduotis besirengiant spaliui, kuomet bus paleistas „MASCOT“ ir bus leidžiamasi ant šio 900 metrų asteroido paviršiaus yra ant „Ryugu“ paviršiaus žvalgytis galimos nusileidimo vietos.
„MASCOT“ savo dydžiu prilygsta didelei batų dėžei ir pasižymi besisupančia svorių sistema, kuri leidžia „šokinėti“ ant žemos gravitacijos asteroido paviršiaus, fotografuoti, tikrinti temperatūrą ir matuoti ar čia esama magnetinio lauko.
Kitų metų pavasarį Japonijos kosmoso agentūra „JAXA“ iš „Hayabusa2“ paleis savo „smogtuvo“ įrenginį ir asteroide išsprogdins nedidelį kraterį. Mokslininkus domina šio senovinio siaubūno viduje slypinčios paslaptys, nes šis asteroidas yra sukurtas iš „nuolaužų“, likusių Saulės sistemos formavimosi metu.
fd5db235.jpg
© JAXA 
Tai reiškia, kad jame turėtų slypėti beveik pirmykštės medžiagos, egzistavusios prieš 4,5 milijardo metų, kuomet planetos ir Saulė dar tik formavosi.
Šių pradinių mūsų Saulės sistemos ingredientų supratimas turėtų padėti sudėlioti pilną istoriją, kaip mūsų planetos formavosi ir, galiausiai, iš kur jos atsirado.
Kita priežastis, dėl ko svarbu tyrinėti „Ryugu“ yra ta, kad jis yra žinomas, kaip „Žemę kertantis“ asteroidas, tai reiškia, kad jo orbitinis kelias eina aplink mūsų planetą.  
Geras šio asteroido suvokimas padės suprasti, kokio tipo technologijos galėtų būti panaudotos siekiant vieną jų atremti, jeigu tik kuris asteroidų pasirodytų artėjantis link susidūrimo su Žeme.
Asteroidai atkeliauja pačiomis įvairiausiomis formomis, kai kurie jų sudaryti beveik vien iš metalo (daugiausia geležies ir nikelio), o kiti – iš silikatų ir metalų mišinio. Tuo tarpu „Ryugu“ pasižymi dideliu anglies medžiagų kiekiu.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite