Antarktidoje atrasti milžiniški kanjonai ir kalnų grandinės

Mokslininkai aptiko kalnų virtines ir visą kanjonų grandinę, slypinčius po ledo sluoksniu vakarinėje Antarktidos dalyje.
Tai buvo tikras atradimas, atliktas oro ekspedicijos į poliarinį regioną metu, padedant radarams, kurie gali prasiskverbti per ledą.
Dr. Keith Winter, tyrėjas iš Northumbria universiteto, pripažino, kad jie tikėjosi išvysti kažką panašaus, tačiau labiausiai juos apstulbino viso atradimo dydis.
bb69cd50.jpg
© Pixabay 
Didžiausias iš trijų kanjonų buvo maždaug 32 km. pločio ir 350 km. Ilgio. 
Globalinis atšilimas prisideda prie poliarinio ledo sluoksnio plonėjimo ir kanjonų dydis bei lokacija gali pagreitinti mastą, kuriuo atšildytas ledas suteka į jūrą, kas veda link kylančio jūros lygio ir potvynių kai kuriuose pakrančių miestuose.
Šie atradimai nustebino ir dr. Robin Bell, specialistą iš Kolumbijos universiteto observatorijos. „Nuostabu tai, kad Žemėje vis dar yra vietų, kuriose net nenumanome kaip iš tiesų atrodo jų topografija... Antarktidoje viską slepia ledas.“
Nepaisant didžiulio duomenų kiekio, gauto iš palydovų kitose planetos regionuose, teritoriją aplink polį ilgą laiką buvo neįmanoma tyrinėti. Siekiant užpildyti šią spragą „Twin Otter“ orlaivis, aprūpintas specialiais radarais buvo pasiųstas į minėtąjį regioną 2015 ir 2016 metais.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite