Ar saugu valgyti sniegą ir kokio senumo sniego geriau neimti į burną? Atsako mokslininkai

2017 metais Rumunijos universitete atliktas eksperimentas parodė, kad saugu yra valgyti sniegą, kuris buvo pusdienio senumo, o taip pat jį valgyti saugiau yra šaltaisiais metų mėnesiais.
Visgi, dviejų dienų senumo sniegą praryti jau nėra saugu.
Mokslininkai sniegą sausio ir vasario mėnesiais surinko iš parko ir žiedinės sankryžos Mierkuria-Čuko mieste, centrinėje Rumunijoje, bei patalpino jį į hermetiškai apsaugotus sterilius konteinerius, rašo time.com. 
9374ac85.jpg
© Pixabay 
Tuomet čia buvo bandoma auginti bakterijas bei pelėsį. Tyrimas vykdytas temperatūroje nuo -1,1 iki -17,4°C, mieste, kuris yra vienas šalčiausių visoje Rumunijoje.
Po vienos dienos, sausio mėnesį viename milimetre aptiktos penkios bakterijos, tuo tarpu vasarį šis skaičius išaugo keturis kartus.
„Labai šviežiame sniege būna nedaug bakterijų. Visgi, po dviejų dienų ten jau knibžda dešimtys jų,“ – sakė vienas iš tyrėjų, Mathe. Jo teigimu, mikroorganizmų padaugėja dėl priemaišų ore.
Pirmoji šio tyrimo mintis Mathe galvoje pradėjo suktis, kuomet išvydo sniegą valgančius vaikus. „Niekam nerekomenduoju valgyti sniego, tačiau tikrai nesakau, kad suvalgius nedidelį jo kiekį kuo nors susirgsite,“ – sakė jis.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite