Skilus poliariniam sūkuriui stingdantis šaltis pasieks Europą ir JAV

Virš mūsų galvų vyksta daugybė skirtingų procesų, vienas iš jų dabar Europoje ir JAV lems gerokai šaltesnius orus.
Šiuo metu daugelio meteorologų diskusijų centru tapo neseniai suskilęs poliarinis sūkurys.
Visų pirma, prisiminkite, kad poliarinis sūkurys yra didžiulė šalto oro zona, esanti aukštai atmosferoje, įprastai, regionuose virš polių (kaip ir galima nuspėti iš šio fenomeno pavadinimo), tačiau dėka vinguriuojančios atmosferos sraujymės, dalys šio sūkurio gali nuslinkti į Šiaurės Ameriką, Europą ar Aziją, į kur jos atneša išskirtinai šaltus orus.
Kartais šis sūkurys suskyla ir vėl susijungia į vieną.
Šiuo metu egzistuoja du mažesni sūkuriai: vienas „kabo“ virš vakarinės Kanados, o kitas – virš Europos. Tuo tarpu Arktyje, kur įprastai sūkurys laikosi tvirtai, šiltėjo stratosfera. Šis procesas dažnai paskatina poliarinio sūkurio neramumus, kurie dabar ir fiksuojami, skelbia weather.com. 
e355bffa.jpg
weatherchannel | Twitter | Geltona - statosferos šiltėjimas, mėlyna - skilęs poliarinis sūkurys 
Artimuoju laikotarpiu, likusią vasario mėnesio dalį, tai reikš neįprastai šaltus orus, kurie laikysis vakarinėje JAV ir didžiojoje Europos dalyse.
Anot Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnybos, Arktyje, kur įprastai poliarinis sūkurys laikosi tvirtai įsikabinęs, neseniai fiksuotas ir „staigus stratosferinis šiltėjimas“. Bet tai nereiškia, kad pas mus orai atšils, tai dažnai lemia visai priešingus procesus. Manoma, jog poliarinio sūkurio skilimą lėmė būtent stratosferinis šiltėjimas.
„The Weather Company“ pranešė užtikrintai prognozuojantys, kad vasario pabaigoje ir kovo mėnesio pradžioje Europoje vyraus šaltų orų zona. Daugiau apie orus Lietuvoje: Orų prognozė: savaitei baigiantis vietomis atšals iki –25 laipsnių
Žemėlapyje galite stebėti arktinių oro masių judėjimą Europoje per artimiausias 10 parų:
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite