Pavasario orų prognozė Lietuvai ir Europai: bus visko

Ko gero, jau daugelis laukia atkeliausiančio pavasario. Tiesa, kurį laiką dar teks palūkėti, nes gerokai susivėlinusi žiema bent jau artimiausiu metu trauktis nežada. Šalta bus tiek vasario pabaiga, tiek ir kovo pradžia
Accuweather pateikta 2018 metų pavasario orų prognozė Europai gali nuskambėti kiek grėsmingai. Be atkeliausiančios šilumos įspėjama ir apie itin sudėtingas oro salygas: potvynius, audras.
de6f2528.jpg
Kerstin Herrmann | Pixabay
Nuo Vokietijos iki Ukrainos ir Baltijos valstybių vyraus sudėtingos oro salygos
Po žiemos mėnesiais Vokietiją ir Lenkiją siaubusių kelių stiprių audrų, pavasario mėnesiais vėtros nebus tokios dažnos, visgi kelios audros čia vis dar gali užsukti ir pridaryti žalos. 
Kadangi ankstyvojo sezono audringumas tampa vis retesnis, dėl to virš rytų ir centrinės Europos iš lėto formuosis šiluma, o tai sudarys palankias sąlygas susidaryti sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms.
Anot meteorologų, didžiausia pavojingų reiškinių grėsmė numatoma nuo vėlyvo balandžio iki gegužės mėnesio. Didžiausia stiprių audrų grėsmė vyraus nuo Miuncheno ir Berlyno iki Kijevo bei Minsko.
Didžiausia šių audrų sukelta grėsmė bus staigūs potvyniai ir stiprūs vėjai. Intensyviausių audrų metu gali susiformuoti kruša ir net pavieniai viesulai.
Dažnos liūtys ir audros didins potvynių grėsmę Alpių regione bei Balkanų pusiasalyje
Kol sudėtingos orų sąlygos grasins šiauriniams Europos regionams, tuo metu teritorijoje nuo Alpių iki Balkanų pusiasalio prognozuojamas potvynių pavojus. Skelbiama, jog antroje žiemos pusėje čia prasidėję gerokai audringesni orai tęsis ir pavasarį. 
Lietūs ir audros lems didesnį nei įprasta kritulių kiekį nuo Graikijos iki Rumunijos ir Vengrijos. Tai padidins potvynių grėsmę, prie kurio dar prisidės ir tirpstantis kalnų sniegas, ypač Balkanuose, Dinarų kalnyne, kur gali kilti purvo nuošliaužos. 
a6367d58.jpg
dae jeung kim | Pixabay
Besiformuojanti šiluma lydės sausesnius orus nuo Prancūzijos iki Iberijos pusiasalio
Po vienos drėgniausių žiemų istorijoje, pavasarį Prancūzijoje numatomi sausesni nei įprasta orai. Aukšto slėgio zona formuosis vakarinėje Iberijos pusiasalio dalyje ir nuo dažnų audrų sistemų dengs didžiąją vakarų Europos dalį.
Prognozuojama, kad kovas bus drėgniausias pavasario mėnesis Portugalijoje ir tam tikruose Ispanijos regionuose. Vėliau, jau kovo mėnesio pabaigoje, į regioną atkeliaus išskirtinai sausi orai, kurie čia laikysis iki pat gegužės.
Naujų vėtrų grėsmė Prancūzijoje ir Belgijoje, Nyderlanduose bei Vokietijoje bus maža. Retos audros leis virš Iberijos pusiasalio, Prancūzijos, vakarų Vokietijos ir tam tikrų Italijos regionų formuotis nesezoniškai šilumai.
Teritorijoje nuo rytinės Ispanijos iki pietų Prancūzijos ir vakarų Italijos numatomas užsitęsęs ir ryškus šiltasis sezonas, dėl ko šilumos išsiilgę atostogų medžiotojai savo keliones turėtų planuotis būtent į šią Europos pusę, rašoma accuweather.com. 
Sausos orų sąlygos įsigalės nuo Jungtinės Karalystės iki Nyderlandų, Belgijos ir Skandinavijos 
Vėtrų grėsmė šį pavasarį bus menka Britų salyne, Nyderlanduose, Belgijoje bei Skandinavijoje, nes dauguma audrų judės toliau į šiaurę. Nors ir galimos kelios audros, visgi, jų poveikis, kaip prognozuojama, bus gerokai menkesnis už tų, kurios siautė gruodžio ir sausio mėnesiais.
Dažniausios liūtys prognozuojamos Šiaurės Airijoje ir vakarinėje Škotijoje, kur šį sezoną numatomas šiek tiek didesnis kritulių kiekis.
Ilgesni sausų orų periodai prognozuojami nuo Airijos iki Velso ir Anglijos. Šiuo sausuoju laikotarpiu oro temperatūra keliais laipsniais viršys vidutinę.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite