Meksikos povandeniniuose urvuose archeologai aptiko tikrą lobį: Majų reliktus, gyvūnų kaulus

Archeologai, Meksikoje tyrinėjantys didžiausią pasaulyje užlietą urvą, aptiko 9000 metų senumo žmogaus palaikus bei gyvūnų, po Žemę vaikštinėjusių paskutiniojo Ledynmečio metu, kaulus.
Ekspertų manymu vandens lygis urvuose per jų egzistavimo istoriją gerokai svyravo ir didžiulių sausrų metu jie buvo naudojami gyvūnų ir žmonių troškuliui malšinti.
91c0ca9c.jpg
© GAM | INAH
Šiandien čia rasti gyvūnų palaikai yra tikras lobis mokslininkams, nes suteikia jiems galimybę iš smulkių dalelių atkurti urvų praeities istoriją, kuri siekia pleistoceno epochą, kuri prasidėjo prieš maždaug 2,6 mln. ir baigėsi prieš 11700 metų.
Urvuose aptikti ir šventi Majų civilizacijos reliktai. Ekspertai šias olas jau įvardino kaip „pačią svarbiausią vandeniu užlietą archeologinę vietą pasaulyje.“
Šį atradimą narai atliko tyrinėdami Sac Actun urvų sistemą, Meksikos Kintana Roo valstijoje. Tai didžiausia užtvindyta urvų sistema pasaulyje,  o ją sudaro 248 povandeniniai baseinai sujungti 347 km. ilgio tuneliais.
Urvų sistemoje aptiktos 200 archeologinių vietovių. Rasti įvairių gyvūnų palaikai: nuo išnykusios, į dramblį panašios Gomphothere rūšies, iki milžiniškų tinginių ir lokių.
ca8208f7.jpg
© GAM | INAH
Viduje aptikta ir žmonių paliktų reliktų, tarp jų sudegusių žmonių kaulų, keraminių dirbinių, sienų graviūrų ir dar daug kitų objektų. Šie urvuose aptikti atradimai gerokai supurtė archeologijos pasaulį
Mokslininkai teigia, kad Ledynmečio pabaigoje vandens lygis regione pakilo 100 metrų ir užliejo urvų sistemas bei taip sukūrė tobulas sąlygas išnykusios pleistoceno epochos megafaunos palaikų išsaugojimui, informuoja dailymail.co.uk. 
f39a7bac.jpg
© GAM | INAH
Iš viso urvų sistemose aptikti 198 objektai, tarp jų sienos, altoriai ir Majų laidojimo vietos su žmonių palaikais. Tarp reliktų aptikta Majų karo ir prekybos dievui skirta šventykla su laiptais, kuri pasiekiama pro karstinę duobę esančią viduryje džiunglių.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite