Aptikta pingvinų kolonija, gyvenanti ant plaukiančios šiukšlių salos VIDEO

Šokiruojantys vaizdai užfiksuoti Ramiajame vandenyne: čia mokslininkai aptiko Papuasinių pingvinų koloniją, kuri įsikūrusi ant didelės plaukiojančios, iš šiukšlių susiformavusios salos.
Teigiama, kad ši pingvinų rūšis yra viena droviausių iš visų pingvinų rūšių. Jie pasižymi gražiu baltos spalvos trikampiu virš akies. Manoma, kad šią šiukšlių salą jie užėmė ieškodami vietos kur sukti lizdus.
Ramiojo vandenyno pietuose, į vakarus nuo Pitkerno salų, užfiksuotas šokiruojantis vaizdas tik dar labiau privertė sunerimti mokslininkus, jog mūsų planetos vandenys yra gerokai labiau užteršti atliekomis nei manyta. O milžiniškas kiekis šiukšlių netgi sukuria atskiras, plaukiojančias struktūras kaip ši, rašo WWF Deutschland. 
Tokios judančios salos atitolina pingvinus nuo jų natūralių buveinių.

 

Dar anksčiau šiais metais pietiniame Atlante esančioje saloje buvo atrasta didžiulė, anksčiau nežinoma pingvinų kolonija. Ją surasti pavyko pamačius palydovinėse nuotraukose didelį kiekį paukščių išmatų. Bet dar nei karto nebuvo užfiksuotas toks atvejis, kad pingvinai būtų įsikūrę ant šiukšlių salos.
Mokslininkai aptikę šią pingvinų koloniją teigė, jog tai aliarmo signalas žmonijai, dėl kurios sukeltos milžiniškos plastiko taršos iškilo grėsmė šiai planetai.
Taip pat Ramiajame vandenyne, tarp Kalifornijos ir Havajų, neseniai atrasta ir kita šiukšlių sala, kurios dydis jau tris kartus viršija Prancūziją, arba beveik 25 kartus viršija Lietuvą. SKAITYKITE ČIA
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite