Lietuvos dangų papuošė paslaptingai švytintys debesys VIDEO

Mėgstantys žvalgytis po naktinį dangų jau džiūgauja nes prasidėjo ypatingų debesų sezonas. Būtent šiuo metu, kuomet naktys trumpiausios, o dienos ilgiausios turite unikalią galimybę stebėti retą gamtos reiškinį – sidabriškuosius debesis.
Lietuviai, įvairių gamtos reiškinių stebėtojai jau spėjo užfiksuoti pirmuosius tokius debesis.

 

Tai ypatingi debesys, švytintys mėlynu atspalviu, kadangi debesis sudaro ledo kristalai bei suirusių meteorų nuolaužos, kurios atspindi saulės šviesą. Beje, juos galima pamatyti tik vasaros naktimis.
Šie debesys žavi ypatinga savo išvaizda ir formuojasi 76-85 km. aukštyje virš Žemės paviršiaus. Tokiame aukštyje vandens garai sušąla į ledo kristalų debesis, kuriuos apšviečia žemiau horizonto nusileidusios saulės šviesa.
0ba234f7.jpg© Algirdas Sinkevičius | Barzduko Foto
Nuo įprastų debesų skiriasi tuo, kad paprastieji troposferos debesys jau būna seniai panirę į Žemės šešėlį, o sidabriškieji švyti naktiniame danguje vos tik saulei nusileidus žemiau horizonto linijos.
Formos taip pat gali būti pačios įvairiausios: primenančius plunksninius debesis, jūros dugno reljefinę struktūrą ar raibuliuojantį vandenį. Vos sutemus, sidabriškieji debesys gali atsirasti tarsi iš niekur. 
b2027170.jpg
© Mindaugas Krilavičius | MK Foto
Šių debesų kilmė apipinta paslaptimis ir galutinio jų kilmės paaiškino nėra. Paprastai ten, kur jie formuojasi  tvyro itin žema temperatūra (nuo -1000C iki -1250C) ir žemas slėgis. 
Paslaptingieji debesys išnyksta taip pat netikėtai kaip ir sužimba, tad jeigu jums pavyko juos išvysti – labai pasisekė.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite