Per Europą keliauja audros ir potvynių banga VIDEO

Kol gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje Lietuvą svilino karštis, kiek toliau Europoje buvo labai neramu: siautė audros, liūtys, kilo potvyniai.
Audrų nešami dideli kiekiai kritulių jau pridarė nemenkos žalos vakarų Europai ir toliau siautėja keldamos didelius potvynius.
Šiaurinėje ir centrinėje Prancūzijoje pirmadienį buvo paskelbtas pavojaus signalas dėl galingos audros ir galimo potvynio. Gyventojai buvo raginami būti itin budriais dėl ypač lietingų oro sąlygų.
Vietomis prognozuotas 80 mm kritulių kiekis vos per kelias valandas. Taip pat šalį talžės ir smarkūs vėjai bei intesyvus žaibavimas, tačiau krituliai žalos pridarė daugiausiai. Pastarosiomis savaitėmis Prancūzijoje siautėjusios audros pasiglemžė ir keletą gyvybių. 

 

Meteo France skelbia, kad gegužės mėnesį šalyje užfiksuotas rekordiškas žaibavimas (182000 žaibų išlydžių). Tai beveik dvigubai didesnis kiekis žaibo išlydžių per tą patį mėnesį, viršijantis ankstesnį rekordą, fiksuotą 2009 metais.
Pastaruoju metu didelės audros siaubė ir Vokietiją. Didelė dalis šalies sulaukė gausių kritulių, žaibavimo ir smarkaus vėjo. Buvo užtvindytos gatvės, atšaukta 180 skrydžių.
Dideliai kiekiai kritulių taip nuvilnijo ir kitose šalyse, paversdami gatves tikromis upėmis.
Audros praslinko ir pro Rumuniją, Gruziją, Čekiją, Austriją, šiaurinę Italiją, Belgijos pietus, Slovėniją, Kroatiją.
O Lietuvoje kol kas gausesnio lietaus nebus. Pirmadienį gausiau krituliai palaistė tik rytinę šalies dalį. Artimiausių dienų orai: Orų prognozė: lietus dar atkeliaus, gaiva truks neilgai
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite