Stebuklas įvyko: po 9 parų Tailando urve surasti dingę berniukai

Po alinančių paieškų, kurias sunkino pliaupiantis lietus, žmonių ryžtas, tikėjimas ir atkaklus darbas nugalėjo – visi dingę 12 berniukų ir jų treneris surasti gyvi viename iš Tailando urvų, kuriame jie praleido 9 paras. 
Džiaugsmo banga nuvilnijo ne tik per visą šalį, bet ir per visą pasaulį, kuris sulaikęs kvėpavimą sekė kiekvieną šios gelbėjimo operacijos žingsnį.
08c729d4.jpg
© Tham Luang Rescue Operation Center 
Visgi, misija dar nebaigta. Laukia itin sudėtingas berniukų pargabenimas į išorę. O tai užtruks.
Gelbėtojai tęsia vandens pumpavimo darbus iš urvo į kurį pasiųsta gydytojų ir slaugytojų komanda, kad ši apžiūrėtų berniukus ir jų trenerį. Visi jie nusilpę ir išbadėję, tačiau laimingi, kad juos pagaliau rado.
Berniukus surado britų narai, ankstyvomis pirmadienio vakaro valandomis. Visi pradingėliai buvo rasti pasilypėję nedidelėje angoje ant aukštesnio ir sauso uolienos lopinėlio.
Gelbėtojai paklausė kiek jų yra, laimei jie buvo visi. Taip pat pasakė, kad sugrįš, o vaikai vis kartojo, kad yra labai alkani. 

 

Gelbėtojai vaikus rado maždaug antrame urvo kilometre, tarp 1–0,8 km. po žeme.
Deja, bet išgelbėjimo pasirinkimų nėra daug. Galimybės labai ribotos. Berniukų komanda ir treneris yra tokioje vietoje, kurią pasiekti galima tik per siaurą užtvindytą angą, o visos pastangos mėginant išpumpuoti vandenį iš urvo ar surasti natūralų kitą išėjimą buvo bevaisės.
Jaunuoliai ir jų treneris bus aprūpinti maisto daviniais, prilygstančiais keturių mėnesių trukmės maitinimo normai ir narai pradės mokyti berniukus nardyti.
Tai pasėjo nerimą, kad institucijos lauks iki pat spalio mėnesio, kuomet baigsis lietaus sezonas, kad būtų pradėta gelbėjimo operacija, rašo cnn.com. 
Visgi, per artimiausias dienas sustiprėjęs lietus gali sužlugdyti menkiausias viltis išgelbėti vaikus, todėl manoma, kad narai ilgai nelauks ir vaikus gelbės kaip įmanoma greičiau. Net ir sumažėjus vandens lygiui, nardymo sąlygos išlieka itin sudėtingos ir gelbėjimo darbai bus rizikingi.
Teigiama, kad šis gelbėjimo būdas – nardant, yra vienas iš pavojingiausių. Tai tikrai nėra tas turistinis nardymas apie kokį daugelis pamanėte, tai nardymas itin prasto matomumo, dumblėtame vandenyje, kur gali pasitaikyti ir smarkių srovių, ir pasimetimo kuria kryptimi judėti. Tai sunku net profesionalams, ką jau kalbėti apie vaikus. Kilusi panika šioje vietoje gali baigtis labai liūdnai.
Lengva nebus, todėl gelbėtojai turi būti tikri, kad šie vaikai bus ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai pajėgūs tai padaryti.
Gismeteo.lt 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite