Pragaištingi potvyniai nusiaubė Rumuniją: vaizdai kaip po apokalipsės VIDEO

Smarkios liūtys centrinėje bei rytinėje Rumunijoje sukėlė didžiulius potvynius, o dviejuose trečdaliuose visų Rumunijos upių paskelbtas potvynių pavojus.
Šimtai namų buvo užtvindyti Brašovo, Kovasnos, Bakeu ir Botošanio apskrityse, o dėl kilusio pavojaus šimtai žmonių  buvo iškeldinti iš savo namų.
Stichija jau pareikalavo 3 žmonių gyvybių, o 750 išgelbėta. Maždaug 20000 gelbėtojų dirba potvynio nusiaubtose vietovėse.
Raudonasis didelio potvynio kodas paskelbtas Trotus upės baseine, Hargitos, Kovasnos, Niamco ir Bakeu apskrityse. Toks pat lygis šeštadienio rytą paskelbtas upei, tekančiai pro Kovasnos ir Brašovo apskritis.
Kilus potvyniui Budila mieste, Brašovo apskrityje, sugriuvo geležinkelio tiltas. Incidento metu aukų nefiksuota.
Raudonasis perspėjimas reiškia, kad šiose apylinkėse tekančiose upėse, tikėtina, vandens lygis viršys pavojingą lygmenį ir, galimai, ištekės iš krantų, užlies namus bei apylinkes.
Devyniose apskrityse Moldovoje ir Rytinės Transilvanijos regionuose dėl stiprių liūčių šeštadienį paskelbtas Oranžinis kodas, skelbia meteorologijos administracija ANM.

 

Beveik pusėje šalies teritorijos, kur lietus pliaupė kelias dienas, yra paskelbtas Geltonasis kodas.
Gynybos ministerija į potvynių paveiktus regionus pasiuntė karinių pajėgų būrius. Tūkstančiai šeimų paveiktose apskrityse, kur ir toliau lyja, liko be elektros energijos. Kai kuriuose keliuose, dėl kylančio vandens buvo sutrikdytas arba net visiškai sustabdytas automobilių eismas.

 

Nauja kritulių banga atkeliavo po beveik dviejų savaičių ypač sudėtingų orų sąlygų, vyravusių Rumunijoje, kurios sukėlė problemų daugybėje skirtingų šalies regionų, tarp jų ir sostinėje Bukarešte.
Visgi, tikimasi, kad šią savaitę orai taisysis.
 
Rumunijoje tai buvo drėgniausias birželio mėnuo per paskutinius 40 metų, skelbia meteorologijos administracija ANM. Praėjusį mėnesį Rumunijoje vienam kvadratiniam metrui kliuvo virš 140 litrų vandens.
Gismeteo.lt 
 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite