Jungtinė Karalystė leipsta nuo karščio: ši vasara gali būti „karščiausia istorijoje“

Jungtinėje Karalystėje vyraujant neįprastai karštiems orams vyriausybė paskelbė apie pavojų sveikatai. 
3 lygio karščio perspėjimas, paskelbtas Meteorologijos tarnybos drauge su Anglijos Visuomenės sveikatos agentūra, galioja kelias pastarąsias dienas. Patariama imtis papildomų veiksmų kovojant su ekstremaliu karščiu, kuris didina rimtų susirgimų ir net mirties grėsmę.
Kaitri saulė gali privesti iki naujo Jungtinės Karalystės rekordo, kuomet termometrų stulpeliai mėnesio viduryje pasieks net 38 laipsnius pagal Celsijų.
c6b3aa61.jpg
© Netweather 
Jungtinės Karalystės meteorologiniai modeliai demonstruoja, kad kitą savaitę daug kur temperatūra sieks 30°C, o vietomis ir 37°C.
Bent jau per artimiausias keturias savaites nepastebėdami jokių artėjančio atvėsimo ženklų, prognozių sudarinėtojai teigia, kad tai gali būti karščiausia vasara istorijoje.
Aukšto slėgio zona, apsistojusi virš Jungtinės Karalystės, trauktis neketina ir veda link vienos ilgiausių karščio bangų per daugiau nei 40 metų.
Birželio mėnesio temperatūra šoktelėjo iki 30°C ir tuomet tai tęsėsi šešias dienas – pirmą kartą nuo istorinės karščio bangos laikų, fiksuotų dar 1976 metais, pranešė Meteorologijos tarnyba.
Panaši temperatūra prognozuojama ir šią savaitę bei savaitgalį.
e0175435.jpg
© Getty Images 
Meteorologijos tarnyba prognozuoja ramius, sausus ir saulėtus orus, kurie šalyje laikysis iki pat šio mėnesio pabaigos, o nepriklausomi prognozių sudarinėtojai teigia, kad šios tendencijos tęsis ir rugpjūtį.
Be perkūnijos intarpų mėnesio viduryje, likusi vasara numatoma, kad džiugins giedru dangumi, saule ir gerokai aukštesne už vidutinę oro temperatūra.
Pranešama, kad daugybėje šalies regionų iki mėnesio vidurio temperatūra dažnai viršys 30°C. Jeigu tendencijos nesikeis, tuomet egzistuoja didelė tikimybė, jog šią vasarą bus pasiektas visų laikų maksimalios 38,5°C temperatūros rekordas.
Mėnesio pabaigoje laukianti kita karščio banga, beveik užtikrintai, padės stiprius pamatus išskirtinai karštam rugpjūčiui ir meteorologinę vasarą užbaigs aukščiausia nata.
Tačiau meteorologai perspėja, kad ekstremalus karštis, lemiantis stipriai nestabilias atmosferines sąlygas, apie liepos vidurį paskatins įspūdingas perkūnijas. Pranešama, kad JK gali tikėtis kelių kolosalių audrų su perkūnija ir taip išsiilgto lietaus, tačiau egzistuoja ir išaugusi didelio masto potvynių grėsmė, informuoja express.co.uk. 
Karšti, sausi orai ir lietaus stygius didelę šalies dalį, dėl vandens trūkumo paliko skausmingai perdžiūvusią. Praėjusią savaitę ugniagesiai kovojo su liepsnomis, kurios viržynus, durpynus ir parkus pavertė tikra parako statine.
0e151a78.jpg
© Pixabay | Pixabay
Kai kuriose Britanijos vietose kitą savaitę išsilaikys mirtinų gaisrų pavojus.
Liūtys su perkūnija šalį gali pasiekti kiek vėliau šią savaitę, tačiau ekspertai vis dėlto perspėja, kad žaibų iškrovos gali įplieksti ne mažiau pavojingus gaisrus.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite