Užfiksavo kaip nuo Grenlandijos ledyno atskilo daugiau nei 6 km ilgio ledkalnis VIDEO

Nerimą keliančiuose kadruose matomas 6,4 km. ilgio ledkalnis, kuris atsiskyrė nuo Grenlandijos ir tapo naujausiu, pragaištingos klimato kaitos pavyzdžiu.
Šis įvykis fiksuotas beveik tuo pačiu metu, kai mokslininkai perspėjo, jog globalinio atšilimo pasekmės gali būti dar baisesnės nei buvo manyta iki šiol.
cde3be46.jpg
© Youtube | Stop kadras
Anot mokslininkų, dėl tokio karščio įsibėgėtų „nesustabdomas“ jūros lygio kilimas, o atogrąžų miškai būtų negailestingai deginami.
Mokslininkai iš Niujorko universiteto nufilmavo milžiniško ledo gabalo atsiskyrimą nuo Helheimo ledyno, kuris birželio 22 d. truko kiek daugiau nei 30 minučių, o vaizdo įraše visas šis įvykis pagreitintas ir užima vos 90 sekundžių, rašo thesun.co.uk. 

 

Šis įvykis gali padėti mokslininkams prognozuoti pasaulinio jūros lygio kilimo procesus ir klimato kaitą.
2017 metais ekspertai prognozavo viso Vakarų Antarktidos ledyno subyrėjimą, kas jūros lygį padidintų 3 metrais. To pakaktų užlieti pakrančių zonas visame pasaulyje, tarp jų ir Niujorko miestą, JAV.
Naujausi tyrimai rodo, kad pasaulis šyla gerokai greičiau negu kada nors anksčiau Žemės istorijoje. To poveikis lemtų tai, kad kylančios temperatūros suformuota lietaus juosta, esanti aplink Žemę, išaugtų, dėl ko didžiausia pasaulio dykuma imtų ir tankiai sužaliuotų.
Tačiau dar tikrai ne viskas. Ir toliau šylant klimatui jūros lygis pakiltų net 6 metrais, kas privestų iki masinių potvynių, galiausiai subyrėtų ledynai, o dėl didelio pasikeitimo ekosistemose tropinių miškų pakraščius išdegintų gaisrai.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite