Astronautas iš kosmoso užfiksavo karščio ir sausros nualintą Europą FOTO

Vokiečių astronautas Alexander Gerst savo Twitter paskyroje pasidalino nuotraukomis, kuriose įamžinta karščio iškepinta centrinė Europa. Astronautas šiuos vaizdus užfiksavo iš Tarptautinės kosminės stoties.
Tai parodo kokia katastofinė sausra šiuo metu vyrauja Europoje.
393cc214.jpg
© Alexander Gerst ‏ | Twitter
Anot astronauto, iš 400 km aukščio atsiveria šokiruojantys vaizdai. Didžiulės Europos teritorijos, kurios įprastai turėtų būti žalios, šiuo metu tiesiog rudos. „Tai lyg smėlio, dulkių ir dūmų mišinys. Aš niekada dar to nemačiau“, – savo įspūdžiais dalinosi Alexander Gerst.
Anomalūs karščiai jau nuo pavasario pabaigos nepaleidžia Europos. Vietomis karštis priartėjo prie visų laikų rekordų.
8d2ecb22.jpg
© Alexander Gerst ‏| PORTUGALIJA | Twitter
Vokietijoje dėl sausros, didelės upės kaip niekada seklios, o žemės ūkio derlius, prognozuojama, kad bus mažiausias per šimtą metų.
Graikijoje, Švedijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje itin karšti ir sausi orai išprovokavo miškų gaisrus, dėl kurių žuvo daugiau kaip šimtas žmonių, buvo sunaikinta dešimtys tūkstančių hektarų miškų.
82bdc40b.jpg
© Alexander Gerst ‏ | Twitter
Ši vasara kaip niekada karšta ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio vietose. Neįprastai aukšta ir ilgai besitęsianti temperatūra jau ilgą laiką alina šiaurinį planetos pusrutulį. Daugelyje pasaulio vietovių fiksuoti karščio rekordai. 
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite