Nuorodą į naują svetainės versiją rasite svetainės apačioje
Orai

Ašbernas


Giedra
+20°C
4m/s
ŠV
756mm Hg
62%
21°Cvanduo

Prognozių tikslumas. Kodėl pateikiamos netikslios orų prognozės?

Kodėl pateikiant 3 ir daugiau dienų orų prognozes toks didelis skirtumas tarp temperatūrų, pavyzdžiui, nuo –11 °C iki –28 °C?

Orų prognozės informacija skelbiama 4 kartus per parą, kiekvieną kartą pateikiami naujausi duomenys iš viso pasaulio meteorologinių stočių. Lygiai tiek pat kartų prognozės informacija atnaujinama ir šioje svetainėje. Kai Jūsų mieste atmosfera yra stabili, tai kiekviena nauja orų prognozė nelabai skiriasi nuo ankstesniosios, todėl Jūs ir nepastebite tų pakitimų. Staiga pasikeitus oro sąlygoms, pavyzdžiui, praėjus atmosferos frontui, nei viena pasaulyje sukurta technologija negali prognozuoti šio proceso pakankamai tiksliai daugiau nei 3 dienoms į priekį. Deja, nustatyti tikslaus laiko, kada atmosferos frontas praeis, neįmanoma. Dėl šios priežasties tam tikro laiko prognozės gali smarkiai skirtis: jeigu atmosferos frontas dar nepraėjo, bus šilčiau, jeigu praėjo, šalčiau. Todėl tokia situacija, kai pagal vieną dienos prognozę yra –11 °C, o pagal kitą jau –29 °C, visiškai įmanoma.

Pagal Gismeteo“ svetainės duomenis prognozuojama, kad mieste N oro temperatūra bus nuo –1 °C iki –4 °C, tačiau kituose šaltiniuose nurodoma, jog bus gerokai šilčiau arba šalčiau. Kieno informacija tikslesnė?

Gismeteo“ svetainės duomenys tikslinami 4 kartus per parą. Dažniau apsilankykite mūsų svetainėje ir tada matysite visus orų prognozės pokyčius.

Remiantis Gismeteo“ svetainės duomenimis mieste N dabar +17 °C, o mūsų termometras rodo –20 °C. Kodėl taip yra?

Galbūt mūsų duomenys apie jūsų miesto koordinates yra neteisingi arba sugedusi meteorologinė stotis. Parašykite mums ir mes viską patikrinsime.

Žiemą ir pavasarį nurodydami oro temperatūrą jūs labai dažnai klystate. Skirtumas siekia 10 ir daugiau laipsnių. Kodėl taip yra?

Mūsų naudojama technologija ne visada sugeba tiksliai nustatyti nuolatinį sniego sluoksnio storį, todėl, pavasarį sniegui tirpstant arba rudenį pasnigus, galimi kai kurie neatitikimai. Paprastai jie praeina per savaitę, kada sniego storis stabilizuojasi.

Lauke debesuota ir sninga, o jūsų prognozė rodo, kad dabar yra giedra, ir taip yra jau kelias dienas. Ir kaip jumis tikėti?

Kai kuriais atvejais, paprastai tai būna pavasarį ir rudenį, esant anticiklono inversijai atsiranda debesuotumas, kurį prognozuoti yra sunku, todėl ir pasitaiko klaidų. Tačiau mes darome viską, kad ištaisytume šiuos sutrikimus. Ši problema išnyksta, kai anticiklonas pasitraukia.

Kodėl 7 ir 10 dienų orų prognozės dažnai neatitinka tikrovės?

Pateikiant 7 ir 10 dienų prognozę, naudojami įvairūs hidrodinaminiai modeliai ir interpoliacijos metodai, todėl orų prognozės gali šiek tiek skirtis. Dešimties dienų prognozės yra rečiau atnaujinamos, todėl rekomenduojame jomis vadovautis tik kaip parengiamosiomis. Artėjant pageidaujamai datai siūlome papildomai pasidomėti trijų dienų prognozėmis.

Kodėl jūsų prognozė netiksli?

Egzistuoja daug veiksnių, padedančių nustatyti orų sąlygas konkrečioje vietoje tam tikru metu. Tačiau dabartinės naudojamos technologijos negali pateikti visiškai tikslios informacijos apie orus konkrečioje vietoje.

Mūsų mieste XYZ šilta ir šviečia saulė, o remiantis jūsų prognoze – šalta ir lyja. Bent pro langą pažiūrėtumėte!

Kiekviename mieste mes neturime po stebėtoją, todėl duomenis pateikiame iš įvairių hidrometeorologijos stočių ir tarnybų. Koduojant ir perduodant duomenis, kurių kokybė ne visada yra vienoda, pasitaiko klaidų.

Dažnai apsilankau jūsų svetainėje, bet prognozės niekada neišsipildo!

Jeigu neatitikimų pasitaiko nuolatos, tikėtina, kad Jūsų miesto mikroklimatas yra unikalus, todėl pasauliniai prognozių modeliavimo metodai jam negalioja. Prašom pranešti apie tokį miestą. Mes pasistengsime įvertinti galimas priežastis ir atlikti reikiamus pakeitimus, kurie pagerintų informacijos tikslumą. Primename, kad duomenys gaunami automatizuotu būdu, o ir sinoptikai teikiamų paslaugų kokybės nekontroliuoja, todėl gali pasitaikyti klaidų.

Sušalo (supuvo) mano bulvės, sudrėko lentos, išmirko batai, nepasiėmiau skėčio (neapsivilkau kailinių), gavau nedarbingumo lapelį ir t. t. Kaip jūs galite teikti netikslią informaciją?

Atsiprašome už patirtus nepatogumus. Apie pastebėtas klaidas, kurios pateikiant prognozes dažnai pasikartoja, prašytume mums pranešti. Deja, mūsų įmonė nėra oficiali meteorologinė stotis, todėl ji neatsako už galimus duomenų neatitikimus. Mes teikiame nemokamas paslaugas su ribota atsakomybe.