Dėl didžiulės sausros Afrikoje masiškai gaišta laukiniai gyvūnai

Pranešama, kad intensyvi sausa Afrikos nacionaliniuose parkuose pareikalavo daugybės gyvūnų mirčių. Vien Zimbabvės nacionaliniame parke nugaišusių dramblių skaičiuojama apie 200.
Gaišta ir žirafos, buivolai ir impalos, o ši situacija pasitaisys tik tuomet, kai į regioną sugrįš lietus.
„Paveiktas beveik kiekvienas gyvūnas,“ – sakė Tinashe Farawo, Zimbabvės nacionalinių parkų atstovas. „Žinoma, drambliai yra lengviausiai pastebimi patruliavimų ir pramoginių pasivažinėjimų metu, tačiau smarkų poveikį jaučia ir kai kurios paukščių rūšys, kurios veistis gali tik tam tikrame medžių aukštyje, o jie yra nuverčiami dramblių“.
f1688b5f.jpg
© kolibri5 | Pixabay
Ieškodami maisto ir vandens daugybė gyvūnų tolsta nuo Zimbabvės nacionalinių parkų ir juda netoliese esančių bendruomenių link.
Skelbiama, kad šiais metais konfliktų su gyvūnais metu žuvo 33 žmonės.
Sausros nualino ir pasėlius, dėl ko pusė populiacijos tapo priklausomi nuo pagalbos maistu.
Planuojama perkelti 600 dramblių, du liūtų būrius ir kitus gyvūnus iš „Save Valley Conservancy“ parko šalies pietryčiuose į mažiau perpildytus parkus.
Anot Farawo, taip pat bus perkeltas ir hieninių šunų būrys, 50 buivolų, 40 žirafų ir 2000 impalų.
Jis teigė: „Tai didžiausias perkėlimas vietos laukinės gamtos perkėlimų istorijoje, nes mes kalbame apie atstumus viršijančius 1000 km“.
Zimbabvėje, skaičiuojama, gyvena 85000 dramblių ir ji nusileidžia tik kaimyninei Botsvanai, kurioje gyvena daugiau nei 130000 šių gyvūnų.

 

Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite