Neskubėkite kurmio varyti iš savo daržo: tai rimtas pagalbininkas

Europietiškasis kurmis paskelbtas 2020-ųjų metų gyvūnu. Tuo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines saugomos rūšies funkcijas.
Mat į kurmį įprasta žiūrėti kaip į žemės ūkiui trukdantį padarą, tačiau mažai kas susimąsto, kad jis atlieka naudingą darbą. Ir tas jo darbas – tiesiog milžiniškas.
ef87a8ba.jpg
© Tabble | Pixabay
„Mes turėtume vertinti kurmį kaip nenuilstantį kovotoją su kenkėjais ir pelėmis, – paaiškino Hilmaras von Münchhausenas iš Vokietijos laukinių gyvūnų fondo. – Labai dažnai žmonės pyksta ant kurmių ir laiko juos trukdžiais, nes šie žemėje gyvenantys gyvūnai prirausia kauburėlių“.
Kurmiai – mažieji daržo pagalbininkai
Ten, kur įsikuria kurmiai, gyvenimas žemėje dažniausiai būna suderintas ir subalansuotas. Žemė, kurią` šie gyvūnai išrausia, kyla iš žemesniųjų sluoksnių, optimaliai tinka žemdirbystei. „Jei norite padėti kurmiams, turite pripažinti jų kurmiarausius ir užsiimti ekologiška žemdirbyste“.
Kurmiai minta ne augalais, o vabzdžiais. Jie sunaikina daug kurklių, straubliukų, vikšrų, šliužų, sraigių, šimtakojų. Darže apsigyvenęs kurmis rodo, kad dirvožemis derlingas, purus, pilnas puvenų,.Kurmis Kurmis migruoja priklausomai nuo to, kiek dirvožemyje yra maisto.
64194e40.jpg
© Pixabay 
Jis yra derlingo dirvožemio indikatorius. Kai jis suvalgys viską, kas jame yra, migruos toliau. Kurmis labai ėdrus – vidutiniškai sveria 50–60 g . Per parą jis turi suvalgyti 50–60 g maisto.
Galima įsivaizduoti, kiek kenkėjų jis per tą laiką sunaikina!
Saugokime 2020-ųjų metų gyvūną!
e00b5669.jpg
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite