Pereiti į mobilią svetainės versiją

Tokio neįprasto ežero jums, ko gero, dar neteko matyti FOTO

  1. Gamta
Kanadoje, Britų Kolumbijoje yra ežeras, kuris žiemą ir pavasarį atrodo niekuo neišsiskiriantis. Tačiau tik ne tada, kai ateina vasara.
Tuo metu kylant temperatūroms dalis ežero vandens išgaruoja ir po savęs palieka šimtus geltonos, žalios ir mėlynos spalvos baseinėlių.
f6c9937a.jpg

© Getty Images 
Skirtingas jų spalvas lemia mineralų sankaupos. Tarp mineralų yra kalcis, natrio sulfatas ir magnio sulfatas, kurie į ežerą atiteka iš netoliese stūksančių kalvų ir vasaros metu jame kristalizuojasi.
Spalva šiuose vandens telkiniuose priklauso nuo juose esančių cheminių medžiagų koncentracijos.
Vandens telkinys, dabar dar vadinamas „Taškuotuoju ežeru“, pirmosioms Okanagano slėnio tautoms buvo žinomas kaip Kliluk. Tai buvo šventa vieta, pagarsėjusi savo dvasinėmis ir gydomosiomis galiomis, ir kur ištisus šimtmečius lankėsi čiabuvių tautos.
a1b9788f.jpg

© flysa.flights | Instagram
Pirmojo pasaulinio karo metu ežere buvo išgaunami mineralai, kurie buvo naudojami amunicijos gamybai. Pranešama, kad mineralų gavyba atėmė dalį ežero spalvų ir kad prieš Pirmąjį pasaulinį karą taškuotieji baseinėliai buvo kur kas spalvingesni.
Ežeras su aplinkine 22 hektarų teritorija, 2001 metais buvo nupirktas Okanagano tautų aljanso vadovų tarybos (angl. Okanagan Nation Alliance Chiefs Executive Council). Po įsigijimo šį regioną atkūrė Syilx tautos žmonės.
Ežeras yra apsuptas tvoromis, taip apribojant žmonių priėjimą prie jo, tačiau lankytojai kviečiami ežeru grožėtis nuo greitkelio.
35c1edd5.jpg

© Adrei Narkovitch 

Gismeteo.lt 
Taip pat skaitykite