Pereiti į mobilią svetainės versiją

Stulbinantys vaizdai iš oro: tūkstančiai vėžlių susirinko prie barjerinio rifo VIDEO

  1. Gamta
Mokslininkai iš oro užfiksavo nuostabius vaizdus, kuriuose matomi tūkstančiai žaliųjų vėžlių, perėjimo sezono metu susirinkusių Australijos Didžiojo barjerinio rifo pakraštyje.
Mokslininkai iš Kvinslando šiuos kadrus įamžino naudodamiesi dronu, skraidinamu virš didžiausios pasaulyje žaliųjų vėžlių kolonijos Raine salos – augalais apaugusio koralų rifo, esančio už maždaug 620 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Kernso.
Žalieji vėžliai daugiausia aptinkami tropiniuose ir subtropiniuose vandenyse, tarp maitinimosi regionų ir vietų kur išsirita jaunikliai ir migruoja didžiulius nuotolius.
ecef80dc.jpg

© Great Barrier Reef Foundation and Queensland Government
Tai yra nykstanti gyvūnų rūšis, kuriai pavojų kelia medžioklė, neribotai renkami jų kiaušiniai, paplūdimių perėjimo vietų praradimai ir įsipainiojimas į žvejybinius prietaisus.
Raine sala yra didžiausia išlikusi vėžlių kolonija pasaulyje, tačiau nepaisant to, kad ji pritraukia milžinišką šių padarų būrį, mokslininkai pastebėjo, kad jie veisėsi ne taip kaip tikėtasi, o taip nutiko dėl jų lizdaviečių užtvindymo ir nesvetingos vietovės.
029cb2c4.jpg

© Christian Miller | Great Barrier Reef Foundation and Queensland Government
Įgyvendinus seriją skirtingų intervencijų, kurių tikslas buvo padėti besikamuojantiems vėžliams, mokslininkai nusprendė sekti šią populiaciją.
Gruodžio mėnesį atlikto tyrimo metu, kurio rezultatai ketvirtadienį buvo paskelbti moksliniame žurnale „PLOS ONE“, jie išsiaiškino, kad pasinaudojimas dronais buvo pats tiksliausias būdas dokumentuoti šių nykstančių jūros padarų gyvenimą.

Kad suskaičiuotų šiuos gyvūnus mokslininkai iš pat pradžių, vėžliams susibūrus paplūdimyje, ant jų kiautų netoksiškais dažais nupiešė baltos spalvos liniją, o tuomet jau laukė kada jie sugrįš į vandenį.
Tuomet vėžlius tyrėjai bandė skaičiuoti iš laivų, tačiau suprato, kad gauti rezultatai nėra tikslūs. Vardan tikslesnių rezultatų ir paprastesnės metodikos, padarų filmavimui mokslininkai pasitelkė dronus.
b56a39cc.jpg

© Great Barrier Reef Foundation and Queensland Government 
„Bandymai iš laivo tiksliai suskaičiuoti tūkstančius nudažytų ir nenudažytų vėžlių, vyraujant nepalankioms oro sąlygoms, buvo sudėtinga. Naudojimasis dronais yra paprastesnis, saugesnis ir kur kas tikslesnis, o surinkti duomenys gali būti iš karto ir visam laikui kaupiami,“ – sakė Dunstan, vyresnysis mokslininkas ir tyrimui vadovavęs autorius.
Pasinaudoję dronų pagalba mokslininkai suskaičiavo 64000 vėžlių, plaukiojančių aplink salą ir laukiančių kada jie suplauks į krantą ir sudės savo kiaušinius.
Anot tyrėjų, naudodamiesi dronais jie aptiko 1,73 karto daugiau vėžlių nei tikėjosi. 
Gismeteo.lt 
Taip pat skaitykite