Mokslininkai skambina pavojaus varpais: ypač retos „jūrų pandos“ tuoj išnyks

Keisti sutvėrimai – „jūrų pandos“, apie kuriuos, ko gero, niekad negirdėjote jau 2018 m. gali visiškai išnykti.
Tikrasis šių gyvūnų pavadinimas – jūrų kiaulės. Mokslininkai apskaičiavo, kad šiuo metu laisvėje yra likę mažiau nei 30 Kalifornijos jūros kiaulių ir jeigu nebus imamasi rimtų apsaugos priemonių, dar 2018 metais šie gyvūnai gali visiškai išnykti.
Šiuos gyvūnus gyvai matę yra tik nedidelis būrelis Žemės gyventojų, nes ši žinduolių rūšis yra ypatingai reta ir gyvenanti tik aukštutinėje Kalifornijos įlankoje. Per mažiau nei šešis metus pasaulinė šių gyvūnų populiacija sumažėjo net 90 procentų, informuoja sciencealert.com. 
3f5b4986.jpg
© savethewhales.com 
Kalifornijos jūrų kiaulės (Phocoena sinus) yra vadinamos labiausiai nykstančia banginių šeimos (apima banginius, delfinus ir jūrų kiaules) gyvūnų rūšimi pasaulyje. Paskutinį kartą toks liūdnas titulas priklausė Kininiams ežeriniams delfinams, kurių išnykimo faktas buvo paskelbtas dar 2007 metais.
Kalifornijos jūrų kiaulės yra ne tik rečiausia banginių šeimos rūšis planetoje, bet ir mažiausia – jų patelės užauga vos iki 140,6 cm., o vyriškos lyties atstovai – 134,9 cm.
Šios rūšies gyvūnai yra tokie reti, kad jie pirmą kartą aptikti buvo tik 1958 metais, o jų bruožai leidžia šiuos gyvūnus nesunkiai išskirti iš kitų. Kaip matyti nuotraukose, jų veide, aplink kiekvieną iš akių yra matomas juodos spalvos žiedas, o taip pat išskirtinės ir juodos jų lūpos – dėl šių bruožų Kalifornijos jūrų kiaulės dar yra vadinamos „jūrų pandomis“.
Jūrų kiaulėms pavojus grėsė jau kurį laiką, tačiau pastaruoju metu fiksuotas jų skaičiaus mažėjimas buvo išskirtinai drastiškas. Dar 1997 metais buvo suskaičiuota 567 šių gyvūnų atstovai, o jau 2007 metais jų priskaičiuota vos 150.
3c4de2ee.jpg
© Fish Feel | Twitter
Remiantis naujausia „Greenpeace“ ataskaita, šiuo metu šių jūrų gyvūnų yra likę mažiau nei 30. Toks staigus gyvūnų skaičiaus sumažėjimas tiesiogiai siejamas su išaugusiu žvejybinių laivų Kalifornijos įlankoje skaičiumi.
Mokslininkų teigimu, žiauniniai tinklai (vandenyje vertikaliai statomi ilgi tinklai skirti žuvų gaudymui už jų žiaunų) stipriai prisidėjo prie šių gyvūnų nykimo. Skaičiuojama, kad pasaulyje  kasmet tokiuose tinkluose žūsta maždaug 700000 nieko dėtų jūrų žinduolių ir paukščių.
3a70326a.jpg
© Flip Nicklin | WWF
Meksikos vyriausybės paskelbtas 2 metų draudimas naudoti žiauninius tinklus jau labai greitai nustos galioti, o vietos gamtosaugininkai ir aplinkosaugos organizacijos tikisi jau rugsėjo mėnesį imtis neatidėliotino veiksmų plano, perkeliant likusias Kalifornijos jūrų kiaules į „laikino prieglobsčio bazę“.
Tai žūtbūtinė pagalbos priemonė. Viena aišku – jeigu vietos valdžia nesuvaldys nelegalios ir gamtos išteklių netausojančios žvejybos regione, tuomet į šias apylinkes sugrįžusios Kalifornijos jūrų kiaulės bus pasmerktos pražūčiai ir beliks atsisveikinti su dar viena gyvūnų rūšimi. 
Belieka tikėtis, kad situacija pasikeis ir jūrinės pandos išsikapstys iš šios krizinės situacijos, kaip tai padarė sausumoje gyvenantys to paties vardo gyvūnai.

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo