Neįtikėtina: Portugalijos pakrantėje pagautas priešistorinis ryklys FOTO

Mokslininkai dirbantys netoli Algarvės pakrantės vykdomame projekte buvo gerokai nustebinti, kuomet jiems pavyko pagauti priešistorinį ryklį, skelbia dailymail.co.uk. 
Šis keistas padaras, kuris dar žinomas kaip gyvatryklinių atstovas, priklauso maždaug 80 milijonų metų ir vienai seniausių vis dar egzistuojančių rūšių.
c0eecfff.jpg
Sic Noticias 
Archeologai yra atradę šio gyvatę primenančio ryklio fosilijų, kurių amžius siekia net 80 milijonų metų, iki pat Kreidos periodo, tai reiškia, kad šie padarai jau egzistavo tuo metu kai po Žemę bėgiojo tiranozaurai ir triceratopsai.
Apie šiuos ryklius, išsiskiriančius savo ilgu, gyvatę primenančiu kūnu ir apsiginklavusius maždaug 300 dantų yra žinoma labai nedaug.
f0464730.jpg
Sic Noticias 
Mokslininkai šį laimikį jau vadina „gyvąja fosilija“, nes nuo priešistorinių laikų gyvatryklis menkai tepasikeitė. Tai ilgi, ungurius primenantys rykliai, apginkluoti šešiomis poromis žiaunų ir 300 dantų.
Vyriškos lyties ryklys, kurio kūno ilgis siekė apie 1,5 metro, buvo pagautas maždaug 700 metrų gylyje, netoli Portimauno kurorto Portugalijoje, pranešė tyrėjai.
Šie gyvūnai gali lengvai medžioti kalmarus, žuvis ir net kitus ryklius.
15ad6742.jpg
Getty Images 
1b97b47f.jpg
Wiki Commons
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite