Pribloškiantis vaizdas: Velso pakrantėje užfiksuotas būrys aštuonkojų VIDEO

Daugiau nei 20 aštuonkojų pastebėti lipantys iš jūros į Velso pakrantės paplūdimius. Neįprastą akimirką nufilmavo vietinė delfinų stebėjimo kompanija, kuri liko šokiruota tokio netikėto reginio, skelbia dailymail.co.uk.
Vaizdo įraše matyti aštuonkojai sutvėrimai ropojantys po Niukvėjaus, Keredigiono, pakrantės smėlį.

 

Ekspertai įtaria, kai tai gali būti susiję su atmosferos slėgio pasikeitimais, kuriuos sukėlė neseniai regione siautusios audros „Ophelia“ ir „Brian“. Visgi, anot mokslininkų, nėra aiškių įrodymų, kurie galėtų paaiškinti, kodėl aštuonkojai pasuko paplūdimio link ir čia įstrigo.
39 metų Brett Jones, „SeaMôr“ delfinų stebėjimo išvykų organizavimo įmonės savininkas, pasakojo, kad penktadienį apie 22 val. laivu grįžinėdamas po vakarinio pasiplaukiojimo, jis krante ir pastebėjo šiuos netikėtus svečius.
„Jie lipo iš vandens ir ropštėsi į paplūdimį. Mes nesame tikri, dėl kokių priežasčių taip nutiko,“ – sakė jis. „Galbūt dėl to kalta jūra, kuri pastaruoju metu buvo ypač nerami, tačiau iki šiol nesu matęs nieko panašaus. Mano draugas pasakojo, kad taip pat nutiko ir ankstesnę naktį, tačiau tąsyk krante vaikštinėjo gal 20 jų," - pasakojo vyriškis.
b99bf7f3.jpg
© SeaMôr Dolphin Watching Boat Trips New Quay | walesonline.co.uk
Eledone cirrhosa rūšies aštuonkojai, žmonėms yra matomi labai retai, nes gyvena jie didesniame nei 100 metrų gylyje.
„Egzistuoja keli vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip jie tamsoje išnyra ir leidžiasi į medžioklę, tačiau matyti juos ropinėjančius tokiame gausiame būryje yra ganėtinai neįprasta,“ – pasakojo Plimuto Nacionalinio akvariumo kuratorius James Wright.
„Toks aštuonkojų pasirodymas nėra dažnas ir signalizuoja, kad vyksta kažkas negero, o tai man ir kelia didžiausią nerimą,“ – sakė Wright. „Atšiaurios oro sąlygos, neseniai vyravusios regione, aštuonkojams galėjo sukelti tam tikrus fizinius sutrikimus arba jie tiesiog taip jautriai sureagavo į atmosferinio slėgio pasikeitimus.“

Dalintis:

Taip pat skaitykite