Kraupus vaizdas: N. Zelandijos paplūdimyje įstrigo daugybė banginių VIDEO

Mažiausiai 145 ilgapelekės grindos aptiktos atokiame pietinės Naujosios Zelandijos paplūdimyje, kur didžioji jų dalis nugaišo užplaukusios ant seklumos.
Du ilgapelekių grindų būriai paplūdimyje įstrigo savaitgalį.
Skelbiama, kad du banginių būriai ant seklumos užplaukė maždaug 2 kilometrų atstumu vienas nuo kito, vėlyvą šeštadienį Stiuarto saloje, skelbia Naujosios Zelandijos Apsaugos departamentas (DOC).
Šis šiurpus reginys buvo aptiktas atsitiktinio praeivio.
bfa04ab5.jpg
© Department of Conservatio 
Į incidento vietą atvykus gamtosaugininkams, beveik pusė banginių, apie 75 individai jau buvo mirę.
Dėl likusių banginių sveikatai grėsusio pavojaus buvo nuspręsta likusios banginius nušauti, taip neverčiant jų toliau kankintis.
Skelbiama, jog tikimybė sėkmingai nutempti likusius gyvus banginius į vandenyną buvo ekstremaliai menka. Atoki lokacija, netoliese buvusių darbuotojų trūkumas ir vis blogėjanti banginių būklė reiškė, kad žmogiškiausia išeitis šiuo atveju buvo jų eutanazija.
„Vis dėl to, tokio sprendimo priėmimas visuomet drasko širdį“, – sakė DOC Rakiura operacijų vadovas Ren Leppens.

 

DOC susisiekė su vietos gyventojais, kad būtų aptarti tolesni žingsniai, tačiau gali būti, kad banginių karkasai bus palikti paplūdimyje, kad savo darbą atliktų natūrali gamta.
„Labai gaila gyvūnų, tai labai liūdnas incidentas,“ – sakė Leppens. „Tai vienas iš tų atvejų, kurių nesinori išvysti savo akimis“.
Naujoji Zelandija yra pagarsėjusi dėl banginių užplaukimų ant seklumos.
2017 m. vasario 10 d., 415 ilgapelekių grindų buvo įkalintos Farewell Spit, Golden Bay įlankoje. Šis incidentas buvo pati didžiausia tokio tipo nelaimė šalyje per kelis dešimtmečius.
Įprastai Naujojoje Zelandijoje kasmet ant seklumos užplaukia nuo 85 iki 300 banginių ir delfinų.
Ilgapelekės grindos, kurių būrių nariai yra susieti ryškių socialinių ryšių, yra išskirtinai jautrūs masiniams išplaukimams ant seklumos. Yra tikėtina, kad šie banginiai įstringa smėlyje atplaukę padėti savo seniems, ligotiems ar sužeistiems būrio nariams.
Šie incidentai gali būti susiję ir su sutrikusia ilgapelekių grindų navigacine sistema.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite