Ispanijos mieste tiek balandžių, kad nuspręsta jų atsikratyti

www.lzinios.lt
Jūrų uosto Kadiso valdžia nusprendė sumažinti gausybę mieste gyvenančių balandžių ir patvirtino planą už kelių šimtų kilometrų iškeldinti 5 tūkst. paukščių.
Miestas apsėstas ir nudergtas tūkstančių balandžių, tačiau Kadiso pareigūnai nenori jų nuodyti. Jie ketina sugaudyti paukščius ir išvežti juos į kitą regioną.
Kadiso valdžia tikisi, kad balandžiai negrįš, ir sako, jog tai – „labiau gerbiantis ir tausojantis“ sprendimas.
78b5929e.jpg
© suju | Pixabay
Vietos laikraščiui „Diario de Cadiz“ tarybos narys Alvaro de la Fuente paaiškino, kad siekiant valdyti esamą balandžių populiaciją paukščių naikinimas miesto teritorijoje nenumatytas.
Pareigūnas sakė, jog tikslas – „logiška pusiausvyra“ tarp paukščių, žmonių ir kitų mieste gyvenančių rūšių. Paprastieji balandžiai garsėja tuo, jog puikiai įsimena ir orientuojasi vietovėje.
Nuo seno karo metu žinutėms perduoti naudojami namo grįžtantys balandžiai yra vienas iš porūšių. Kitaip nei išmokyti balandžiai, laukiniai paukščiai mėgsta įsikurti kurioje nors vienoje vietovėje.
Kadiso pareigūnai tikisi, jog taip ir nutiks, kai 5 tūkst. balandžių bus nugabenti į naująją vietą.
Tūkstančiai paukščių turės būti pagauti, sukataloguoti ir patikrinti, o tada nuvežti už 275 kilometrų ir paleisti. Kiekvienam paukščiui bus atliktas sveikatos patikrinimas.
Tačiau balandžiai dauginasi labai greitai, todėl miestas planuoja išplatinti tūkstančius skrajučių, primenančių visuomenei, kad negalima lesinti likusių balandžių – tai tik paspartina populiacijos didėjimą.
a14a0ec0.jpg
© suju | Pixabay
Londono Trafalgaro aikštėje, kur tradicija šerti balandžius buvo įamžinta „Disney“ filme apie Merę Popins, daugybė balandžių telkėsi iki 2000 metų.
Tačiau Londonas uždraudė pardavinėti aikštėje lesalą ir numatė dideles baudas tiems, kurie šers balandžius, be to, įveisė mieste vanagų.
Profesionalus sakalininkas su sakalu keleiviu Hariu pasirodo Trafalgaro aikštėje kelis kartus per savaitę – plėšrūnas atbaido visus nepageidaujamus mažesnius paukščius.
Ta pati priemonė naudojama ir kitur Londone, pavyzdžiui, Vimbldono teniso komplekse. Taip paukščiai išgyvendinami iš vieno ploto ir atbaidomi plačiau, nepaveikiant jų populiacijos.
8755df85.jpg
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite