Australijoje tikra medūzų invazija: uždaromi paplūdimiai, nes žmonėms nesaugu

Paplūdimiai, įsikūrę ties šiaurės rytine Australijos pakrante, buvo uždaryti po to, kai daugiau nei 4000 žmonių pranešė apie mėlynųjų butelinių (bluebottle) medūzų sukeltus nudilginimus.
Vietiniai teigia, niekada anksčiau nematė nieko panašaus.
Mėlynųjų butelinių medūzų grupės gyvena vandenyno viduryje. Pastaruoju metu stiprūs šiaurės rytiniai vėjai lėmė tai, kad jų būriai buvo atnešti arčiau kranto.
8bf988b5.jpg
© Getty Images 
Nuo gruodžio 1 d. „The Australian Associated Press“ pranešė, kad Kvinslande 22282 žmonės kreipėsi dėl mėlynųjų butelinių medūzų sukeltų nudilginimų.
Mėlynosios butelinės medūzos sukelia staigų, smarkų skausmą ir ūmią uždegiminę odos reakciją.  Nudeginimai įprastai gydomi šildančiais arba ledo kompresais. Kai kuriais atvejais, nudilginimai gali sukelti anafilaktinį šoką.
Mėlynosios butelinės medūzos, kurių mokslinis pavadinimas Physalia utriculus, nėra tikros „medūzos“. Jie priklauso organizmų grupei, kuri žinoma kaip sifonoforai.
Mėlynosios butelinės medūzos yra panašios į Portugališkuosius laivelius, tačiau iš tiesų tai atskiros rūšys.
Mėlynoji butelinė medūza panaši į burbulą su mėlynais karčiais bei ilgais mėlynos spalvos čiuptuvėliais. Tačiau iš tiesų tai yra kolonija, o ne atskiras individas.
Manoma, kad tokia gausi mėlynųjų butelinių medūzų invazija gali būti reakcija į klimato kaitą.
Biologai teigia, kad priešingai nei kitos rūšys, medūzos yra stimuliuojamos bet kokio ekosistemos pasikeitimo. Tokie įvykiai yra ženklas, kad kažkas su mūsų vandenynais yra ne taip. Tai tarsi ženklas.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite