Tikras atsidavimas: gandras nepaliko lizdo net per gaisrą | VIDEO

Vaizdo stebėjimo kameros, įrengtos virš nykstančios Tolimųjų rytų gandrų (Ciconia boyciana) rūšies lizdo, užfiksavo akimirką, kuomet Amūro regione, Rusijoje, išsausėjusios žolės lauke siautė nevaldomas gaisras.
Dramatiškame vaizdo įraše matomas nė akimirkai lizdo neapleidžiantis paukštis, paskendęs nuodingų dūmų debesyse.

00b41db7.jpg
WWF Russia/AmurSoEs 
Drąsusis paukštis ir mažiausiai penki jo dar neišperėti jaunikliai šį gaisrą išgyveno tik dėl to, kad elektros linijos, kur gandrų šeimyna ir pasistatė savąjį lizdą, buvo įtvirtintos metalinėmis struktūromis. Pranešama, kad žolę netoli Tambovkos kaimo, padegė keli vietos nusikaltėliai.
Į šias apylinkes kasmet sugrįžta Tolimųjų rytų gandrai, kurie čia poruojasi ir peri jauniklius. Įprastai, kiekviena gandrų šeima lizduose peri nuo dviejų iki penkių baltos spalvos kiaušinių.
Kiaušinius pakaitomis prižiūri abu tėvai: tėvas budi dienos metu, o motina jo vietą užima nakties valandomis.

538a6350.jpg
WWF Russia/AmurSoEs
„Šįkart gandrams labai pasisekė, nes jų lizdas buvo įrengtas aukštai, ant elektros tiekimo linijos, kuri turi metalines atramas,“ – sakė vaizdo stebėjimo kameras įrengęs ekologas Anton Sasin.
„Kasmet tokie laukiniai gaisrai sudegina bent kelių gandrų lizdus, su juose esančiais kiaušiniais ar net jaunikliais. Liepsnose žūva ir daugybė kitų, mažesnių paukščių, kurių lizdai įrengti arčiau žemės.“
Vaizdo įraše matomos liepsnos, besiritančios per didžiulį perdžiūvusios žolės lauką, o praėjus vos 70 minučių nuo gaisro įsiplieskimo akimirkos laukas tapo pajuodusia plyne.
Užfiksuota, kaip šis atsidavęs gandras nerimastingai juda po lizdą, kol žemiau gaisras tik stiprėja. Gandras nei akimirkai nesitraukė nuo jo saugomų kiaušinių.

 

Tolimųjų rytų gandrai yra viena rečiausių paukščių rūšių, kuri yra įtraukta į šalies Raudonąją knygą.
Valstybė deda dideles pastangas, kad būtų apsaugota šių unikalių paukščių populiacija. Vietos aplinkosaugininkai mirko medžių kamienus nedegiais skysčiais, kad būtų išvengiama nelaimių, kuomet nevaldomi gaisrai sunaikina jų lizdavietes.
Šiais metais, gandrų lizdų stebėjimui, „AmurSoEs“ aplinkosauginė regiono organizacija ir „WWF Russia“ įrengė keturias vaizdo kameras. Tiesioginę transliaciją ir vaizdo įrašus iš lizdo galite stebėti ČIA.

Dalintis:

Taip pat skaitykite