Mokslininkai paskelbė: funkciniu požiūriu koalos laikomos išnykusia rūšimi

„Australijos koalų fondas“ (angl. The Australian Koala Foundation) patvirtino, kad laisvėje likus vos 80000 šios rūšies atstovų, jų nebepakanka naujų koalų kartų užtikrinimui.
Jie paskelbė, kad šie sterbliniai gyvūnai „funkciniu požiūriu jau yra laikomi išnykusiais“, kas reiškia, kad populiacijos skaičius nukrito iki tokių žemumų, kad ji nebedaro jokios įtakos supančiai aplinkai.
Koalos turi per mažai jauniklius vedančių suaugusių rūšies atstovų, kurie galėtų palaikyti ateities kartas, ir bet kokia genetinė liga ar patogenas taptų paskutine vinimi į šios rūšies karstą.

2307d8cb.jpg
Pixabay 
Koalos miršta dėl klimato kaitos
Kylančios oro temperatūros sukeltos karščio bangos, dėl dehidratacijos pražudo tūkstančius koalų. Rūšys taip pat kenčia ir dėl masiškų miškų kirtimų.
Kaip skelbia „Australijos koalų fondas“, koalų iš vis nebėra likę 41 iš 128 Federalinės aplinkos teritorijų, kur iki tol egzistavo žinomos koalų gyvenamosios buveinės.
Deborah Tabart, Koalų fondo pirmininkė, kreipėsi į Australijos ministrą pirmininką, kad būtų kuo greičiau imtasi priemonių šių sterblinių gyvūnų išsaugojimui.
„Kreipiuosi į mūsų naująjį ministrą pirmininką, kad po gegužę vykstančių rinkimų būtų priimtas „Koalų apsaugos aktas“ (KAA), kuris buvo parengtas ir paruoštas priėmimui dar 2016 metais,“ – sakė ji. „Koalų likimas dabar krenta ant jo pečių.“

f660529d.jpg
Pixabay 
Kaip pažeidžiama rūšis šie sterbliniai gyvūnai yra įvardijami Kvinslande, Naujajame Pietų Velse ir Australijos sostinės teritorijoje. Nors jie pažeidžiamų gyvūnų rūšių sąsraše nėra įtraukti Viktorijoje ir Pietų Australijoje, visgi, manoma, kad taip yra dėlto, kad vietinės populiacijos čia jau išnyko.
Visais laikais, kramsnodamos medžių lapus ir savo išmatomis tręšdamos žemę, koalos padėjo Australijos ekosistemoms palaikyti miškų sveikatą, tačiau dabar skubiosios pagalbos prireikė joms pačioms.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite