Skėrių apokalipsė Italijoje: tokio vaizdo nematė 70 metų

Italijos Sardinijos sala susidūrė su didžiausiu per 70 metų skėrių antplūdžiu, kuris naikina augalus, plūsta į namus ir niokoja gyvulių ganyklas, apimančias 2500 hektarų teritoriją, skelbia Reuters.
„Per 53 savo gyvenimo metus niekada neteko matyti nieko panašaus,“ – Italijos laikraščiui „La Nuova“ pasakojo veisėjas Luigi Puggioni.
Pasikeitusios klimato sąlygos 
Tame svarbų vaidmenį atliko ir Sardinijoje vyravusios orų sąlygos – sausros 2017 metais ir smarkios liūtys 2018 metais sukūrė idealias klimato sąlygas skėrių išplitimui į dirbamus laukus, kur jie maitinasi.
a9ccad69.jpg
© Samuel Aranda/AFP 
Tokie atvejų vis daugėja? 
Vis dėlto, Sardinijos spiečius, kuris jau lyginamas su Bibliniu maru aprašomu Išėjimo knygoje – „Skėriai užplūdo ir apėmė visą Egipto žemę“, nėra jau toks retas fenomenas, kaip tai gali atrodyti.
2013 metais milžiniškas skėrių spiečius, kurį sudarė apie 30 milijonų vabzdžių, smogė Egiptui ir Vidurio Rytams, o 2004 metais infestacija Afrikai ir Vidurio Rytų regionui kainavo 400 milijonų dolerių ir derliaus praradimai siekė 2,5 milijardo JAV dolerių, skelbia Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija.
Taip kadaise nutiko ir už Atlanto – JAV
1800-aisiais Uolinių kalnų skėrių spiečiai periodiškai nusiaubdavo JAV žemės ūkio laukus ir turėdavo pragaištingų padarinių. Per trumpą, vos kelių valandų trukmės periodą, skėrių spiečiai galėdavo sunaikinti viską, ką ūkininkas turėjo – augmeniją, audinius, rūbus ir dar daugiau.
1875 metais didžiausias pasaulio istorijoje skėrių debesis buvo užfiksuotas JAV Vidurio Vakaruose, skelbia Jeffrey Lockwood knygoje „Locust“.
9eb9a2ac.jpg
© Getty Images 
Debesis apėmė 513000 kvadratinių kilometrų teritoriją, o tai yra daugiau už visą Kalifornijos valstijos plotą. Šį spiečių sudarė keli trilijonai skėrių, svėrusių kelis milijonus tonų.
Vis dėlto, 1902 metais Uolingųjų kalnų skėriai išnyko, anot mokslininkų, dėl to, kad Vakarų ūkininkai pradėjo kultivuoti žemės plotus, kuriuose Uolingųjų kalnų skėriai dėjo savo kiaušinėlius.
Kalbant apie moderniųjų laikų JAV, dėl pesticidų ir technologijų to neįvyktų. 
Ir nors Sardinija yra toje pačioje geografinės platumos linijoje, kuri kerta ir vadinamosios „Kukurūzų juostos“ (angl. Corn Belt) valstijas, tokias kaip Ilinojus, Indiana ir Ohajas, visgi „klimatas Sardinijoje skiriasi nuo klimato JAV Vidurio Vakaruose,“ – sakė Nicholls.
Gismeteo.lt 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite