Vyras užfiksavo itin keistą, rožinės spalvos balandį

26 metų Ben Hanks, akį rėžiančios spalvos paukštį išvydo pietaudamas Braknelio mieste, Berkšyro grafystėje.
Iš pradžių jis pamanė, kad šis plunksnuotis gali būti Nesoenas Mayeri rožinis balandis (kurio gimtosios teritoriijos yra už daugiau nei 9600 km.), tačiau laukinės gamtos ekspertai teigė, kad jo spalvos atrodo nenatūraliai.
531ccbb9.jpg
© Ben Hanks | SWNS 
Yra likę mažiau nei 500 šios rūšies paukščių ir įprastai jie pasižymi persikinės spalvos krūtine ir nugara, rūdžių spalvos uodega ir tamsiai rožiniu snapu. Tuo tarpu Hanks pastebėtas balandis turėjo pilką galvą, baltus sparnus ir neoninės rožinės spalvos krūtinę bei uodegą.
Hanks iš Arborfield kaimo, Berkšyre, pasakojo: „Niekada anksčiau nebuvo tekę matyti kažko panašaus ir išvydę šį paukštį abu buvome labai sutrikę.“
„Nedelsdamas griebiausi telefono ir nufotografavau šį paukštį, nes tikrai nemaniau, kad kas nors manimi patikėtų jei neturėčiau šio susidūrimo įrodymų,“ – pasakojo vyras.
Pasirodo, kad dar 2015 metais Jungtinėje Karalystėje padaugėjo rožinių balandžių pastebėjimo atvejų. Tuomet paaiškėjo, kad vienas balandžių augintojas savo paukščių plunksnas nudažė šia spalva, bandydamas nubaidyti sakalus.
465f0f1d.jpg
© Flickr | Nesoenas Mayeri balandis
Visgi, specialistai perspėja, kad paukščiai yra gyvi padarai, o ne žaislai. Balandžių dažymas gali sukelti jiems sveikatos sutrikimus, pabloginti jų gebėjimą skraidyti ir paversti juos lengvu plėšrūnų taikiniu.
Norėdami nusikrapštyti šiuos dažus jie gali juos praryti ir apsinuodyti.
Šiukštu to nedarykite ir Lietuvoje.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite