Nuostabaus grožio fenomenas: milijonai drugelių apsistojo prie ežero

Milijonai nuostabaus grožio drugelių šoka danguje aplink Taho ežerą (JAV), kur įspūdingu reginiu žavi vietinius gyventojus bei turistus.
Kalifornijos vėžlio šarvų (Nymphalis californica) rūšies drugeliai pasižymi raudonais, oranžiniais ir rusvais sparnais, primenančiais įspūdingas saulėtekio ar saulėlydžio spalvas.
70f32353.jpg
© Flickr 
Iš tiesų, šios rūšies drugelius yra labai lengva sumaišyti su drugeliais monarchais. Šie Kalifornijos vėžlio šarvų drugeliai kiekvieną pavasarį iš Centrinės Kalifornijos poravimuisi migruoja į Sierą.
Visgi, šiais metais didelis drugelių skaičius buvo nulemtas orų faktoriaus, teigia ekspertai.

 

Anot ekspertų, šie liepsningieji gražuoliai šiais metais puotauja ant gausybės augalų bei gėlių, kurie suvešėjo dėka drėgnos, snieginos žiemos, kuri šiais metais vyravo regione.
Besibūriuodami arti vandens, greta žygių takų, užklodami krūmus ir skrajodami virš pievų jie stulbina vietos gyventojus, kurie pasakoja neprisimenantys metų, kada drugelių čia buvo tiek daug.

 

Kiekvieną pavasarį drugeliai migruoja į šiaurę poravimusi ir kiaušinėlių dėjimui ant šiose vietovėse augančių tabako augalų bei krūmų, sakė Knight. Vasaros metu jie išgyvena radikaliąją savo transformaciją iš vikšro į drugelį ir vėlyvą liepos mėnesį išsiveržia iš savo kokonų. Vietiniai šį reiškinį vadina tikru „drugelių sprogimu“.
Tie vikšrai šiuo metu jau yra ore plasnojantys drugelių spiečiai. Čia jie bursis iki pat vasaros pabaigos ir mėgausis savo mėgstamiausiomis vaišėmis.
Suaugę Kalifornijos vėžlio šarvų drugeliai gali išgyventi iki 10 mėnesių. Rugsėjo mėnesį dauguma šių trapių vabzdžių migruos atgal į žemesnes vietoves, kur jie žiemos.

 

 

Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite