Žemėje fiksuotas karščiausias rugsėjo mėnesis stebėjimų istorijoje

Žemė ką tik išgyveno savo šilčiausią rugsėjo mėnesį stebėjimų istorijoje, kuris pasiekė tokį patį rezultatą, kuris buvo fiksuotas 2016 metais.
Apie tai pranešė „Copernicus“ klimato kaitos tarnybos Europos mokslininkų grupė, matuojanti planetos temperatūras.
Globaliu mastu 2019 metų rugsėjis buvo 0,57°C šiltesnis už 1981-2010 metų vidurkį ir tapo šilčiausiu rugsėjo mėnesiu mūsų stebėjimų istorijoje, tuo pačiu virtualiai susilygino su 2016 metais.
f6aa8dee.jpg
„Regionai, kuriuose stebėta aukščiausia virš vidutinės temperatūra, apėmė centrinę ir rytinę JAV, Mongolijos plynaukštę ir Arkties dalis. Tik keliuose regionuose buvo fiksuotos temperatūros, žemesnės už vidutines. Tarp šių regionų yra pietvakarinė Rusija ir kelios Antarktidos dalys,“ – skelbė mokslininkų grupė.
Šie duomenys pratęsia Žemės karštųjų orų periodą, kuomet birželio mėnesis tapo šilčiausiu birželiu istorijoje, o liepa – karščiausiu liepos mėnesiu stebėjimų istorijoje.
48c48666.jpg
© Copernicus ECMWF 
Rugpjūtis buvo antras pagal karštumą rugpjūčio mėnesis nuo pat stebėjimų pradžios. Visi šie faktoriai prisidėjo prie to, kad tai buvo karščiausia vasara istorijoje, kuri kada nors buvo fiksuota Šiauriniame pusrutulyje, skelbiama remiantis Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos duomenimis.
„Pastaroji rekordinių temperatūrų serija yra nerimą keliantis priminimas apie ilgalaikes šiltėjimo tendencijas, kurios gali būti stebimos globaliu mastu,“ – sakė „Copernicus“ direktorius Jean-Noeal Thepaut.
JIs net neabejoja, kad ir toliau nemažinant šiltnamio efektą skatinančių dujų emisijų globalios temperatūros kils ir rekordai ateityje toliau bus laužomi.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite