Šių metų vasarą užfiksuota net 400 naujų temperatūros rekordų

Dvidešimt devynios šalys visame pasaulyje šiais metais, nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio, susidūrė su aukščiausiomis temperatūromis stebėjimų istorijoje.
Šiauriniame pusrutulyje iš viso buvo pasiekti 396 karščio rekordai, o daugiausia rekordinio karščio dienų išgyveno Vokietija, Prancūzija ir Nyderlandai.
Klimato ekspertų iš „Berkeley Earth“, nepelno organizacijos įsikūrusios Kalifornijoje, duomenys parodė, kad mėnesinės aukštumos buvo fiksuotos 1200 skirtingų atvejų į šiaurę nuo pusiaujo.
f3e47969.jpg
© AFP 
Ekspertai teigia, kad dėl karštų orų periodų ir dėl to, kad rekordus laužančios temperatūros tampa vis dažnesnėmis, kaltas yra globalus šiltėjimas.
Daugiau nei 40 metų meteorologinių įrašų duomenų analizė atskleidė, kad nacionaliniai rekordai buvo pasiekti didesnėje Europos dalyje.
Pavyzdžiui, liepos mėnesį Prancūzija fiksavo savo aukščiausią temperatūrą istorijoje, kuri siekė net 46°C. Tai pirmasis kartas kai termometrų stulpeliai šalyje perkopė 45°C ribą. 
Liepa pasauliniu mastu buvo karščiausias kada nors fiksuotas mėnesis.
Kai kurios vietos Europoje turi orų stebėjimo duomenų istoriją, siekiančią daugiau nei 150 metų, ir jos vis tiek fiksavo naujus visų laikų karščio rekordus.
Daugiau nei 30 temperatūrų karščio rekordų buvo pasiekta JAV ir 10 – Japonijoje, kur karščio bangų metu mirė 11 žmonių.
Klimato ekspertas iš „Berkeley Earth“ Dr. Rohde paaiškino, kad naujų visų laikų karščio rekordų dažnis išaugo dėl žemės šiltėjimo.
Dr. Friederike Otto, Aplinkos kaitos instituto Oksfordo universitete direktorė, sakė, kad tyrimai rodo, jog ekstremalios karščio bangos vakarinėje Europoje buvo sukeltos žmonijos vykdomos veiklos.
„Šių metų liepą karščio banga virš žemyninės vakarų Europos buvo tokia ekstremali, kad stebėtas jos mastas būtų buvęs ekstremaliai mažai tikėtinas be klimato kaitos įtakos“, – teigė Dr. Friederike Otto.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite