Erelio akimis užfiksavo klimato kaitos daromą žalą VIDEO

Victor, devynerių metų amžiaus paprastasis jūrinis erelis, spalio pradžioje leidosi į misiją, kurios tikslas didinti visuomenės supratimą apie Alpėse vykstančią klimato kaitą.
Aprūpintas 360 laipsnių kampu filmuojančia kamera, kuri buvo pritaisyta prie jo nugaros, Victor skrido virš Monblano kalno ir per penkias dienas turėjo aplankyti penkias šalis, kur nufilmuotų vienus įspūdingiausių pasaulio kraštovaizdžių.
cbdec63c.jpg
© Reuters 
Victor yra projekto „Alpine Eagle Race“ dalis, kuri siekia didinti visuomenės supratimą apie tirpstančius ledynus ir kitus globalaus šiltėjimo veiksnius.
„Tai pirmas kartas, kai mes iš tiesų galime matyti pasaulį iš erelio perspektyvos ir viliamės, kad taip žmonės pamatys kokia iš tiesų graži yra mūsų gamta ir to pagalba mes galėsime didinti jų supratimą bei pademonstruosime jiems priežastis, kodėl verta imtis veiksmų, galinčių padėti sumažinti mūsų poveikį klimatui,“ – sakė Ronald Menzel fondo siekiančio apsaugoti Alpes „Eagle Wings“ bendraįkūrėjas. 

 

Paprastieji jūriniai ereliai yra didžiausi ereliai Europoje. Nors nykstančių rūšių sąraše jie įvardinama kaip „nekelianti susirūpinimo“ rūšis, visgi vakarinėje Europoje jie sutinkami retai.
Savo išlikimui priklausomi nuo vandens išteklių, kuriuos suteikia ledynai, ereliai iš Prancūzijos dingo dar prieš 200 metų ir vos keli jie šiuo metu yra išlikę Šveicarijos sienos pusėje.
Tyrėjų teigimu, Alpių ledynai tirpsta nerimą keliančiu tempu.
Pasauliniu mastu per paskutinius 50 metų įvyko maždaug 0,8°C laipsnių temperatūros padidėjimas.
Alpėse šis vidurkis siekė 1,5 laipsnio. O Monblane net 2 laipsnius. Būtent čia temperatūra jau pasiekė prasčiausias prognozes, kurias klimatui mokslininkai numatė artimiausiam šimtmečiui.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite