Daugiau kaip 11000 mokslininkų visame pasaulyje susivienijo dėl klimato kaitos

Tūkstančiai mokslininkų skelbia ypatingąją klimato padėtį.
Žurnale „Bioscience“ paskelbtas tyrimas pateikia mokslinius faktus, slypinčius už šios nepaprastosios padėties, bei sprendinius, kaip su ja galima kovoti.
Mokslininkai nėra pirmieji, kurie pateikė šią deklaraciją. Kanados Jukono teritorijos genčių atstovai, Jungtinė Karalystė ir Australijos dalys bendrai priėjo tokių pačių niūrių išvadų.
JAV kongreso nariai spaudė federalinę vyriausybę daryti tą patį, tačiau prezidentas Donaldas Trumpas laikosi kitokios pozicijos...
Visgi, šis mokslininkų pareiškimas yra svarbus, nes jie jį paviešino ne vadovaudamiesi savo politinėmis darbotvarkėmis ar emocijomis. Ypatingąją klimato padėtį jie skelbia, nes mokslas ją remia.
Pasirašiusieji, atvyko iš 153 valstybių, ir pabrėžė, kad visuomenė ėmėsi pernelyg menkų veiksmų, kurie padėtų išvengti klimato katastrofos.
f9a103ea.jpg
© NASA 
Nepaisant mokslinio konsensuso, kad iškastinio kuro deginimas ir automobilių vairavimas kenkia mūsų aplinkai, nebuvo imtasi jokių veiksmų.
Šiltnamio efektą skatinančių dujų emisijos toliau patenka į mūsų atmosferą ir jei mes to greitu metu nesustabdysime – būsime pasmerkti.
Mokslininkai pateikia skirtingus indikatorius, o ne tik globalią temperatūrą, kuriuos pasaulio lyderiai turėtų stebėti, pavyzdžiui, populiacijos augimas, mėsos vartojimas, energijos vartojimas ir kasmetiniai ekonominiai praradimai nulemti ekstremalių orų reiškinių.
Tai gali padėti mums sekti mūsų daromą progresą, kuomet kalbama apie kovą su klimato krize.
Mažėjantis gimstamumas ir augantis atsinaujinančios energijos vartojimas reiškia, kad situacija gerėja. Vis dėlto, mažėjantis miškų plotų skaičius ir augančios gyvulių populiacijos signalizuoja visiškai priešingus procesus. 
„Nors situacija prasta, tačiau ji nėra beviltiška,“ – sakė Thomas Newsome, deklaraciją pasirašęs tyrėjas iš Sidnėjaus universiteto. „Mes galime imtis priemonių kovojant su ypatingąja klimato padėtimi.“
Tarp šių žingsnių ir iškastinio kuro pakeitimas atsinaujinančia energija, teršalų skatinančių šiltėjimą (tokių kaip hidrofluorangliavandeniliai) mažinimas, miškų atkūrimas, perėjimas prie daugiausiai augalinės mitybos, globalios populiacijos stabilizavimas ir ekonomikos transformavimas.
Mūsų iškastiniu kuru besiremianti ekonomika turės keistis jei mes norime spręsti klimato kaitą.
Gismeteo.lt 
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite