Dramatiškas Arkties jūrų ledo tirpsmas vos per kelias minutes VIDEO

Naujame dviejų minučių trukmės vaizdo įraše, kurį paviešino Amerikos geofizikų sąjunga (American Geophysical Union), atvaizduojamas dramatiškas tvirčiausio Arkties jūros ledo traukimasis, vykęs per paskutinius 35 metus, nuo 1984 metų. (Patikimi palydoviniai stebėjimai prasidėjo tik 1970-aisiais).
Seniausias ledas vaizduojamas balta spalva. Šis ledas kadaise sušalo virš Arkties baseino platybių. Vis dėlto šiandien, tik plonytė sruoga šio ledo dar yra išlikusi į šiaurę nuo Grenlandijos ir Kanados Arktinio salyno.
0be314e8.jpg
© AGU 
Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NVAA) praėjusiais metais pranešė, kad nuo 1980-ųjų vidurio seniausias Arkties ledas susidūrė su didžiuliu, 95 procentų susitraukimu. Šiuo metu Arktyje dominuoja jaunas, plonas ledas, kuris yra gerokai jautresnis tirpsmui.
„Mes judame link netolimoje ateityje mūsų laukiančių beledžių vasarų,“ – praėjusiais metais sakė Jeremy Mathis, buvęs NVAA Arkties mokslininkas. „Tai mūsų laukia už dešimtmečio ar dviejų.“
Negana to, Amerikos geofizikų sąjunga taip pat paviešino naują tyrimą, kuris nustatė, kad senas, tvirtas ledas virš Grenlandijos dabar traukiasi dvigubai greičiau nei ledas likusioje Arktyje.
Apibendrinus, Žemė negailestingai šiltėja, o Arktis greitai praranda tiek jauną, tiek seną savo jūros ledą, rašo mashable.com. 

 

Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite