Žemė 420 mėnesių iš eilės susidūrė su anomaliomis temperatūromis

Paskutinį kartą Žemė su normalios temperatūros mėnesiu, lyginant su 20-uoju amžiumi, susidūrė 1985 metų vasarį. 
Šiuo metu jau skaičiuojami 420 Žemės mėnesių iš eilės, kuomet temperatūros buvo virš 20-ojo amžiaus vidurkio, skelbiama remiantis duomenimis surinktais iš daugiau nei 25000 meteorologijos stočių ir kruopščiai išnagrinėtų JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NVAA).
88720b2d.jpg
© NOAA 
Agentūros duomenys demonstruoja, kad 2019 metų gruodis buvo antrasis karščiausias per 140 metų trukmės moderniųjų stebėjimų istoriją ir kad šeši paskutinieji gruodžio mėnesiai buvo šilčiausi gruodžio mėnesiai stebėjimų istorijoje, rašo mashable.com. 
• 2019 metai buvo antrieji pagal karštumą stebėjimų istorijoje;
• 19 iš paskutinių 20 metų šiuo metu yra šilčiausi per visą stebėjimų istoriją;
• Vandenynai toliau akumuliuoja karštį ir nuo 1990 metų nepaliaujamai šiltėja.
Gruodžio mėnesio viduryje 2019 metais buvo nustatyti 364 visų laikų aukščiausios ir vos 70 visų laikų žemiausios temperatūros rekordai.
Tuo tarpu Žemės atmosferinės anglies dioksido emisijos šiuo metu šuoliuoja aukštyn. CO2 lygiai tokie aukšti nebuvo per mažiausiai paskutinius 800000 metų, o dar labiau tikėtina, kad ir per ištisus milijonus metų.
Be to, anglies lygiai šiuo metu kyla tokiais tempais, kurie precedento neturi tiek geologine, tiek istorinių įrašų prasme.
Šie staigūs ir smarkūs pokyčiai neabejotinai šildo Žemę ir toliau laužo dienos, mėnesinius ir metinius rekordus.
Gismeteo.lt

Dalintis:

Taip pat skaitykite