Karščio rekordai tęsis visą mūsų gyvenimą: kovo mėnesio temperatūros šuoliui El Nino neturėjo įtakos

Mokslininkai teigia, kad dėl pasaulinės temperatūros šuolio kovo mėnesį negalima kaltinti El Niño reiškinio.
Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NVAA) apskaičiavo, kad vidutinė pasaulinė temperatūra kovo mėnesį buvo 13,8˚C ir vos šiek tiek atsiliko nuo praėjusiais metais nustatyto rekordo, prie kurio stipriai prisidėjo El Niño.
9f6d2d22.gif
NOAA 
Prancūzija, Vokietija ir kiti Europos regionai susidūrė su rekordiniais šio mėnesio karščiais. Didžioji Arkties dalis, išskyrus Aliaską ir Kanadą, buvo neįprastai šiltos.
Tai pirmas toks atvejis, kai Žemė buvo daugiau nei 1 laipsniu šiltesnė nei norminė temperatūra, be papildomo El Niño indėlio į temperatūros kilimą. Mokslininkai teigia, kad ši situacija rodo, kad planeta artėja prie tam tikro taško, kuomet temperatūra joje tiesiog bus aukštesnė už 20-ojo amžiaus vidurkį.
f3c070b9.jpg
NOAA 
El Niño tai natūralus Ramiojo vandenyno šilimas, kuris daro įtaką viso pasaulio orams. Tiek 2015, tiek 2016 metais, vyraujant El Niño, buvo fiksuoti pasikartojantys karščio rekordai.
Tačiau mokslininkus itin stebina faktas, kad įprastai kitais metais po El Niño būdavo fiksuojami vėsesni orai, o šį kartą akivaizdi tiesioginė klimato kaita darė savo: pirmieji trys 2017 metų mėnesiai buvo beveik visu laipsniu šiltesni už normą, dėl ko jie tapo antra pagal karštumą metų pradžia stebėjimų istorijoje.
Primename, kad stebėjimų duomenų istorijos pradžia siekia 1880-uosius.

 

Nuo 1980 metų, El Nino ir La Nina (Ramiojo vandenyno vėsimo periodais) temperatūra augo. Tačiau net ir neutraliaisiais periodais, kaip pavyzdžiui ir dabar, temperatūra toliau šyla.
Kompiuteriniai modeliai prognozuoja, kad kitas El Niño turėtų prasidėti šiek tiek vėliau šiais metais, o tai gali dar labiau paskatinti rekordinį karštį.
Klimatologas Andrew Dessler iš Teksaso A&M Universiteto teigė, jog tokie rekordai bus fiksuojami ir toliau, ir jie tęsis visą likusį mūsų gyvenimą. 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo