NASA skelbia, jog 2017 metai buvo antrieji pagal karštumą nuo pat 1880-ųjų

NASA temperatūrų matavimo duomenys rodo, kad 2017 metai buvo antrieji pagal karštumą metai istorijoje, nuo detalių rodmenų rinkimo pradžios 1880 metais. O NVAA duomenys teigia, kad praėję metai buvo tretieji šilčiausi metai moderniojoje istorijoje.
54ac4732.jpg
© NASA 
„Minimalus reitingavimo skirtumas atsirado dėl skirtingų matavimo metodų, kuriuos šios dvi agentūros naudoja analizuojant globalias temperatūras. Vis dėlto, ilgojo laikotarpio duomenys abiejose agentūrose sutampa,“ – pranešime spaudai skelbia NVAA.
NASA skelbia, kad temperatūros analizė inkorporuoja paviršiaus temperatūros matavimus iš 6300 meteorologinių stočių, laivų ir plūdurinių observatorijų matuojančių jūros paviršiaus temperatūrą, o taip papildo duomenimis iš Antarktidos tyrimų stočių.
Pirmaisiais 2017 metų mėnesiais paviršiaus temperatūra tiek sausumoje, tiek jūroje buvo gerokai aukštesnė už XX amžiaus vidurkį. Jau 2017 metų pradžioje tapo akivaizdu, kad šiltėjimo tendencijos tęsiasi.
Lapkričio mėnesį Jungtinių Tautų Pasaulio meteorologijos organizacija prognozavo, kad 2017 metai bus vieni iš trijų karščiausių metų stebėjimų istorijoje. Ir jie neklydo.
Visi šeši šilčiausi metai stebėjimų istorijoje buvo fiksuoti nuo 2010 metų. Besitęsiančios dramatiškos šiltėjimo tendencijos ryškiausiai atsispindi Arkties regione, kur pavojingu tempu tirpsta jūrų ledas ir ledynai. Minimalus jūrų ledo lygis rekordines žemumas 2017 metais pasiekė ir Antarktidoje.
Gismeteo.lt

Dalintis:

Taip pat skaitykite