Mokslininkai skelbia apie naujausią geologinę epochą: tą įrodo „vienišiausias pasaulio medis“

Mokslininkai aptiko įrodymų apie prasidėjusį Antropoceną – naujausią geologinę epochą. Šie įrodymai gauti iš „auksinio šuolio“ aptikto „vienišiausio pasaulyje medžio“ šerdyje.
Nors mokslininkai seniai demonstravo, kad žmonija planetos ekosistemoms įtaką darė tūkstančius metų, daugelis mano, kad staigus radioaktyvios anglies šuolis, sukeltas branduolinio ginklo bandymų 1950-aisiais ir 1960-aisiais, žymi naują žmonijos dominavimo vaidmenį kaip pagrindinį klimato kaitos variklį, skelbiama moksliniame žurnale „Scientific Reports“.
3cae481a.jpg
© Chris S. M. Turney, et al. | Scientific Reports 
Šįkart mokslininkai aptiko tiesioginių šio „auksinio šuolio“ įrodymų vienišame medyje, Sitkinėje eglėje aptiktoje Campbell Island saloje, esančioje Pietinio vandenyno viduryje. Ši eglė vadinama vienišiausiu pasaulyje medžiu, nes nuo jo iki kito artimiausio medžio, augančio Oklendo salose, yra daugiau nei 200 kilometrų atstumas.
Globalus atominės bombos signalas, užfiksuotas kasmetiniame šios invazinės medžių rūšies rievėse, žymi ribą po kurios žmonijos kolektyviniai veiksmai paliko neišdildomą žymą, kuri ateinančioms kartoms apibrėš naująją geologinę epochą.
Mokslininkai iš viso pasaulio yra linkę sutikti, kad naujoji epocha, pažymėta žmogaus daroma įtaka klimatui bei aplinkai, prasidėjo, o to įrodymas yra kylanti temperatūra, tirpstantys ledynai ir žmogaus sukurtų medžiagų, tokių kaip plastikas, pasklidimas po planetos ekosistemas.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite