Oficialu: liepa buvo karščiausias mėnuo stebėjimų istorijoje

Mokslininkai iš Europos sąjungos Koperniko klimato kaitos tarnybos skelbia, jog liepa buvo karščiausias mėnesis stebėjimų istorijoje.
Remiantis pasaulinių temperatūrų duomenų, surinktų iš viso pasaulio, analize, vidutinė liepos mėnesio temperatūra buvo 0,04 laipsniu pagal Celsijų šiltesnė už globalų temperatūros vidurkį, fiksuotą tarp 1981 ir 2010 metų ir kiek aplenkė 2016 metų liepos mėnesio rezultatą.
758ae77e.jpg
© Getty Images 
„Liepa, globaliu mastu, įprastai yra šilčiausias metų mėnesis, o remiantis mūsų duomenimis šių metų liepa labai nedideliu skirtumu aplenkė ankstesnį rekordą ir taip pat tapo šilčiausiu mėnesiu stebėjimų istorijoje,“ – sakė Koperniko programos vadovas Jean-Noël Thépaut.
Rekordų tik daugės
Teigiama, kad dėl šiltnamio efektą skatinančių emisijų daromos įtakos globalioms temperatūroms, ateityje rekordai ir toliau bus laužomi.
f43466a2.jpg
Liepos mėnesis išsiskyrė ekstremaliomis karščio bangomis, kurios fiksuotas Rytinėje JAV pakrantėje bei didesnėje Europos dalyje.
Temperatūros aukštyn šoktelėjo ir Šiaurės poliaratyje, kur beprecedenčiai gaisrai net iki dabar siautėja regiono miškuose ir tundrose.
Iki šiol kiekvienas 2019 metų mėnesis pateko tarp keturių šilčiausių atitinkamų mėnesių istorijoje.
32df2fa4.jpg
© AP Photo | Michael Probst
Praėjusią savaitę Jungtinių Tautų organizacijos mokslininkai bedė į skaičius, kurie signalizavo naują rekordą. Dabar, Kopernikus programos mokslininkai tai tik patvirtino.
Kitaip nei 2016 metų rekordo atveju, šios vasaros liepos rekordas buvo pasiektas be jokių karštį skatinančių klimato reiškinių pagalbos.
„Tai yra dar svarbiau dėl to, kad ankstesnis karščiausias mėnesis – 2016 metų liepa, fiksuotas vieno iš stipriausių istorijoje El Niño metu,“ – sakė JT Generalinis sekretorius António Guterres.
Jungtinių Tautų organizacijos lyderiai toliau meldžia pasaulio valstybes nedelsiant imtis veiksmų mažinant anglies emisijas ir apribojant globalų šiltėjimą ties 1,5 laipsnio pagal Celsijų virš priešindustrinio lygmens.
Nustatyta, kad dabartiniai vyriausybių ir privačių pramonės atstovų anglies ribojimo įsipareigojimai yra per menki, kad būtų pasiektas minėtasis tikslas.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite