Ekstremali karščio banga šią vasarą Europoje padidino mirčių skaičių

Europos karščio banga, kuri skirtingose žemyno vietose laužė temperatūros rekordus, vos per savaitę Nyderlanduose pražudė 400 žmonių.
Nacionalinė Olandijos statistikos agentūra „CBS“ apskaičiavo,  kad savaitę pradedant nuo liepos 22 d. iš viso mirė 2964 asmenys.
Tai žymi 15 procentų išaugusį mirčių skaičių, lyginant su vidutine šalies vasaros savaite.
d427e308.jpg
© EPA 
Karščio bangos metu skirtingose Europos šalyse buvo pasiekti nauji temperatūrų rekordai, o liepos 25 d., pirmą kartą stebėjimų istorijoje, Nyderlanduose temperatūra perkopė 40°C.
Mirčių skaičius šalyje buvo sulygintas su dviem 2006 metų karščio bangomis, kurios buvo vienos ilgiausių šalyje, sakė mokslininkai.
Apie 300 iš papildomų mirčių buvo žmonių, kurie buvo 80 metų ar vyresni.
Daugiausia mirčių fiksuota Nyderlandų rytuose, kur temperatūros buvo aukštesnės ir karščio banga tęsėsi ilgiau nei kitose šalies vietose.
Iš viso Nyderlanduose gyvena apie 17 milijonų žmonių.
Tai buvo antroji per mėnesį Europai smogusi karščio banga, o klimato specialistai perspėja, kad tokie karščio protrūkiai, dėl šiltnamio efektą skatinančių dujų emisijų mūsų planetai šiltėjant, gali tapti vis dažnesni.
„Copernicus“ klimato kaitos programa („Copernicus“ Climate Change Service), apskaičiavo, kad nors ir labai nedaug, praėjęs mėnuo visgi aplenkė bet kurį kitą mėnesį stebėjimų istorijoje.
Vidutinės temperatūros pralenkė 1981–2010 metais fiksuotą rodiklį Aliaskoje, Grenlandijoje, Sibire, centrinėje Azijoje, Irane ir didelėje Antarktidos dalyje.
Gerokai aukštesnės už vidutinę temperatūros taip pat fiksuotos ir didelėse Afrikos ir Australijos žemynų dalyse.
„Nors pasaulyje liepa įprastai būna karščiausias metų mėnesis, remiantis mūsų duomenimis, ji globaliu mastu, labai nedideliu skirtumu, taip pat tapo ir karščiausiu mėnesiu stebėjimų istorijoje,“ – sakė „Copernicus“ klimato kaitos programos vadovas Jean-Noel Thepaut.
Mokslininkas teigia, jog besitęsiant šiltnamio efektą skatinančių dujų emisijoms ir dėl jų daromo poveikio globalioms temperatūroms, ateityje rekordai ir toliau bus laužomi“
Gismeteo.lt

Dalintis:

Taip pat skaitykite