Dabartiniai veiksmai nėra pakankami, kad būtų sulėtinta katastrofinė klimato kaita: viltis prarasta?

Tam, kad būtų pasiektas Paryžiaus susitarimo tikslas, mokslininkų teigimu, iki 2070 metų globalios emisijos privalo tapti nulinėmis ir nuo tos dienos jos turi darytis neigiamomis, tam naudojant anglies dioksido surinkimo technologijas.
Tačiau vien anglies dioksido mokesčiai nebus pakankami, kad vos per pusę šimtmečio emisijos susitrauktų iki nulio.
dad52935.jpg
© SD Pictures | Pixabay
„Dabartinė sistema, kuri bando pažaboti šiltnamio efektą skatinančių dujų emisijas per naujus anglies dvideginio mokesčius, nėra pakankamos tam, kad būtų išvengta katastrofinės klimato kaitos, net jei minėtieji mokesčiai būtų labai aukšti,“ – sakė Habiba Daggash iš Londono imperatoriškojo koledžo. „Dėl to, vien tik ši strategija, kuriai įsipareigojo daugelis pasaulio valstybių, gali likti neįgyvendinta“.
Greta papildomo anglies dioksido apmokestinimo, naujausio tyrimo autoriai teigia, kad pasaulio vyriausybės ir tarptautinės politikos kūrėjai privalo įkainoti emisijas.
Politikos kūrėjai savo dėmesį koncentravo į emisijų įkainojimą per mokesčius. Naujausia analizė atskleidė, kad išaugę anglies dioksido mokesčiai Jungtinėje Karalystėje pasitarnautų skatinant investicijas į mažo anglies dioksido technologijas ir pasiektų trumpalaikius emisijų tikslus.
Vis dėlto, klimate ir ekonominiuose modeliuose, aukšti anglies dioksido mokesčiai nesugeba paskatinti anglies dvideginio šalinimo strategijų vystymo.
Jeigu vyriausybės galėtų anksčiau surasti būdų, kaip skatinti vystymą ir anglies šalinimo strategijų diegimą, tuomet ilguoju laikotarpiu jiems galbūt neprireiktų didinti anglies dioksido mokesčių.
Gismeteo.lt 

Dalintis:

Taip pat skaitykite