Pereiti į mobilią svetainės versiją

NASA parodė neseniai atrastą pasaulį: rožinės spalvos gerbėjams jis patiktų

  1. Mokslas
Jei žmonės galėtų nukeliauti į šią milžinišką planetą, čia jie išvystų nuo savo formavimosi tamsiai rožine spalva spindintį pasaulį.
Panaudojus infraraudonuosius duomenis iš „Subaru Telescope“ Havajuose, astronomai 2013 metais atrado šią dujinę milžinę, skriejančią orbitoje aplink žvaigždę, pavadintą GJ 504.
9b9276d8.jpg

© NASA | NASA
Savo mase kelis kartus didesnis už Jupiterį, tačiau panašaus dydžio, šis naujasis pasaulis, kuris buvo pramintas GJ 504b, yra mažiausios masės planeta, kuri kada nors buvo aptikta skriejanti aplink į saulę panašią žvaigždę, šiam atradimui panaudojus tiesioginio atvaizdavimo technikas.
GJ 504b masė yra maždaug keturis kartus didesnė už Jupiterio, o jos efektyvioji temperatūra siekia apie 237 laipsnius pagal Celsijų. Ji skrieja aplink G0 tipo žvaigždę, kuri yra kiek karštesnė už Saulę ir yra blausiai matoma plika akimi Mergelės žvaigždyne.
Žvaigždė yra nutolusi per 57 šviesmečius ir tyrėjų skaičiavimais, atsižvelgiant į žvaigždės spalvą ir rotacijos periodą su jos amžiumi, sistemos amžius siekia apie 160 milijonų metų.
Gismeteo.lt
Taip pat skaitykite