Itin keista buivolų ir varlių draugystė suglumino mokslininkus

Daugybė mūsų žemės sutvėrimų suformavo įvairiausius abipuse pagalba paremtus ryšius su kitais organizmais – tai lyg ir nieko jau nebestebina. Tačiau kartais pasitaiko itin keistų duetų, kurie sugeba nustebinti visko mačiusius mokslininkus.
Šį kartą į mokslininkų akiratį pakliuvo ypatingai gauruotas buivolas iš Turkijos ir mažytės ežerinės varlės. Tyrėjai neseniai aptiko šią iki tol neregėtą draugystę.
90e3f0a9.jpg
© Nizamettin Yavuz 
Atlikus tyrimų seriją Kizilirmak deltoje ties Juodosios jūros pakrante, kuri yra vadinama viena didžiausių pelkių Vidurio Rytų regione, čia biologai pastebėjo 12 nepriklausomų azijinių buivolų (Bubalus bubalis) grupių. Net 10 grupių pastebėti buivolai nusėti mažytėmis ežerinėmis varlytėmis, rašo iflscience.com. 
O vienas buivolas savo populiarumu pralenkė visus kitus, nes ant jo buvo suskaičiuoti net 27 varliagyviai. Tuo tarpu kiti gentainiai šių gyvūnėlių ant savęs turėjo vos 2-5.
Mažosios varlės pastebėtos ant įvairiausių kūnų vietų: nuo galvos iki pat nugaros. Mokslininkai nusprendė, jog čia gali egzistuoti, kažkoks ypatingas ryšys, o ne eilinis atsitiktinumas.
83b59977.jpg
© Nizamettin Yavuz 
Atlikus stėbėjimus paaiškėjo visa tiesa: šie buivolai varlėms lyg restoranai. Milžiniški žinduoliai tikrai nesiskundžia nemalonia musių draugija, tad varlės ant buivolų gali puotauti iki soties. Visgi, nustatyta ir dar viena šios neįprastos draugystės priežastis: varlės buivolais naudojasi ir kaip transporto priemone, kad galėtų nukeliauti ten, kur daugiau maisto, ypač rudenį.
Tačiau mokslininkai nėra iki galo tikri, kad buivolai gauna konkrečios naudos iš varlių egzistavimo. Gali egzistuoti ir dar vienas faktorius. Šaltakraujai varliagyviai gali ieškoti „šiltakraujų“ buivolų kaip patikimo šilumos šaltinio, kas paaiškintų, kodėl buivolai tarp varlių būna mažiau populiarūs pavasario laikotarpiu.
Mokslininkų žiniomis, tai yra pirmas kartas kai buvo užfiksuotas ir tyrinėtas toks fenomenas.
Jau ką moka gamta, tai moka – nustebinti. 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo