Kas su mūsų genais vyksta kosmose? Dvynių tyrimas atskleidė šį tą keisto

NASA vykdomo Dvynių tyrimo rezultatai demonstruoja, kad kelionė į kosmosą padidina DNR metilinimą – procesą atsakingą už genų įjungimą ir išjungimą.
Šie atradimai ne tik leidžia akies krašteliu pažvelgti į šiuos ląstelių procesus, tačiau ir suteikia mokslininkams informacijos apie tai, kaip gali keistis žmogaus kūnas jam patekus į kosmosą, rašo iflscience.com.
eabf9887.jpg
© NASA 
„Vienas įspūdingiausių dalykų, kurį mes išvydome stebėdami genų reakcijas į kosmoso erdvės poveikį, tai sprogimai, primenantys fejerverkus, kurie pasirodė vos tik žmogaus kūnas atsiduria kosmose,“ – teigia pagrindinis tyrėjas, daktaras Chris Mason iš Weill Cornell Medicinos tyrimų centro.
Tūkstančiai genų pokyčių vyksta vos tik astronautas patenka į kosmosą, o kai kurie aktyvūs procesai vyksta net ir po jo sugrįžimo į Žemę.
Šis unikalus eksperimentas įmanomu tapo dėka dvynių Mark ir Scott Kelly, kurie tuo pačiu metu abu yra ir NASA astronautais. Scott Kelly kosmose praleido daugiau nei 11 mėnesių (tarp 2015 ir 2016 metų), tuo tarpu jo brolis Mark tapo antžeminių NASA tyrimų objektu.
Pilnos tyrimo išvados dar nėra paskelbtos. Vieno iš genetinių tyrimų metu mokslininkai nustatė, kad Scott Kelly telomeros užaugo didesnės nei Mark. Tai buvo priešingi rezultatai negu tikėtasi.
Mokslininkai teigia, kad šis unikalus tyrimas sukuria tvirtą pamatą bandant suprasti molekulinę kosmoso kelionių riziką, o taip pat padeda surasti būdus, kaip potencialiai būtų galima apsaugoti ir pataisyti šiuos genetinius pakitimus.
Tyrimo metu tirti keturi pagrindiniai žmogaus biologijos aspektai:
1. Psichologija ir kaip mikrogravitacija paveikia skirtingus organus, tokiu kaip širdis ir smegenys.
2. Taip pat pažvelgta į suvokimo ir protavimo pakitimus, kas yra elgsenos sveikatos šerdis.
3. Tyrinėtas žmogaus mikrobiomas ir kaip kosmoso kelionės paveikia mūsų viduje gyvenančias bakterijas.
4. Galiausiai, pažvelgta į bet kokius genetinius pasikeitimus įvykusius tarp Scott ir Mark.
Didžiausias šio Dvynių tyrimo tikslas yra atrasti geriausias technologijas, galinčias užtikrinti jog žmogaus kelionės kosmose būtų kiek tik įmanoma saugesnės.

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo