Egipte rastas deimantais nusėtas nežemiškas akmuo: nieko panašaus Saulės sistemoje nėra

Deimantais inkrustuotas nežemiškas akmuo, aptiktas Egipte, yra sudarytas iš tokių junginių, kurie iki šiol nebuvo aptikti niekur kitur mūsų Saulės sistemoje.
Mokslininkų teigimu, Hipatijos akmuo galėtų visiškai pakeisti mūsų suvokimą apie tai, kaip susiformavo planetos ir žmonių gyvybė. Tyrėjai analizuojantys šį tarpgalaktinį darinį, sako, kad jis gali būti dar senesnis už mūsų Saulę, informuoja thesun.co.uk. 
81405cef.jpg
© DR. MARIO DI MARTINO, INAF OSSERVATORIO ASTROFYSICO DI TORINO 
Šioje uolienoje aptikta mikromineralinių junginių, kurie iki šiol niekada nebuvo aptikti mus supančiose planetose ar meteorituose bei kometose. Hipatijoje esančių grūdelių elementų santykis yra visiškai kitoks, lyginant su tuo kas yra apskaičiuojama Žemėje arba kituose, žinomuose meteoritų tipuose. 
Tyrėjai iš Johanesburgo universiteto tokį atradimą atliko 2016 metais, o Hipatijos struktūrą analizavo naudodamiesi naujausiomis skenavimo technikomis.
Aptiktos tik šukės to, kas patekus į Žemės atmosferą galėjo būti kelių metrų ilgio uoliena.
1996 metais surastos uolienos unikali cheminė sandara rodo vieną iš dviejų dalykų: tai arba buvo kometos dalis, kuri egzistavo dar prieš planetų susiformavimą ir į Žemės orbitą patekusi po kelių amžių, arba, remiantis kita teorija, tai reiškia kad šis akmuo sudarytas iš tų pačių kosmoso dulkių, suformavusių mūsų Saulės sistemą.
Šis brangakmenis pavadintas Hipatijos iš Aleksandrijos garbei, kuri ketvirtajame mūsų eros amžiuje buvo žymiausia matematike ir astronome, nužudyta dėl jos futuristinių idėjų.
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite
 

© Gismeteo