Tarakonai kiborgai vieną dieną gali gelbėti žmonių gyvybes

www.technologijos.lt
Šis Madagaskaro šnypščiantis tarakonas yra tarakono ir roboto hibridas.
Tokia vabzdžių kaip minirobotų platformų, panaudojimo sritis itin plati – nuo paieškų ir gelbėjimo iki nacionalinės gynybos.
Tarakonai robotai nėra naujieną – vabzdžių biorobotų platformos tyrinėjamos didesniąją dalį praėjusio dešimtmečio. Bet tokias miniatiūrines robotų sistemas kurti nelengva, ir technologija veikia ne visada.
dbae1b7d.jpg
© the Dutta Lab 
Greitai žurnale Proceedings of the Conference on Cognitive Computational Neuroscience pasirodysiančioje publikacijoje Dutta, elektros ir kompiuterijos asistuojantis profesorius, besispecializuojantis kontrolės sistemų optimizavime ir kiberfizinėse sistemose kartu su studentu Evanu Faulkneriu, pranešė sukūrę mikrograndyną, kuriuo, jų teigimu, galima patikimiau ir tiksliau kontroliuoti vabzdžių judėjimą.
Nuo kitų panašių kontrolės sistemų UConn išsiskiria suteikiama didesne vabzdžio judėjimo kontrole, realaus laiko vabzdžio atsako į stimuliavimą transliavimu ir daugiakanaliu vabzdžio nervinio audinio stimuliavimu.
Nors naujas įrenginys tikrai yra žingsnis link robotų vabzdžių technologijos, Dutta pripažįsta, kad dar reikia daug daugiau tyrimų. Vabzdiniai biobotai dar yra, galima sakyti, lervos stadijoje.
bdf2ce02.jpg
 

Dalintis:

Taip pat skaitykite